Eurydyka

Reżyseria: Paweł Szkotak

Teatr Biuro Podróży

środa, 31 maja 2023 r. | godz. 22:00

plener: Przystań Toruń przy ul. Popiełuszki 1


Pandemia stała się nieoczekiwanie pierwszym, wspólnym, globalnym doświadczeniem, które w sposób mniej lub bardziej dramatyczny dotknęło każdego człowieka na Ziemi. Lęk i konieczność izolacji, rozłąka, chwilowa lub na zawsze, pożegnania bliskich lub brak możliwości ostatniego pożegnania stały się powszechnym przeżyciem. Spektakl Teatru Biuro Podróży to artystyczna reakcja na samotność, rozstanie i tęsknotę. W przedstawieniu przywołane zostają losy dwojga ponadczasowych bohaterów: Orfeusza i Eurydyki. Ich miłość jest silniejsza niż śmierć. Orfeusz nie mogąc się pogodzić z utratą swojej ukochanej postanawia ją odnaleźć. Wyobrażenie tego, co znajduje się po drugiej stronie życia miesza się tu z rzeczywistością. Dociera on do piekła pełnego szczurów, musi mierzyć się ze swoimi wspomnieniami i rozterkami. W spektaklu ziemska rzeczywistość splata się z metafizycznym światem podziemnym, który manipuluje czasem, prawdą i nadzieją. Co jest realne, a co jest ułudą? Jak zakończy się ta wędrówka?

Na festiwalu Kontakt Teatr prezentował spektakle Giordano w 1994, Carmen Funebre w 1997 i Świniopolis w 2004 r. w reżyserii Pawła Szkotaka.


reżyseria: Paweł Szkotak

muzyka: Łukasz Matuszyk

scenografia: Teatr Biuro Podróży oraz Natalia Kołodziej, Joanna Sapkowska Pieprzyk, Michał Wielopolski

technika: Adam Mikołajczak / Kornel Maniewski

występują:

Bartosz Borowski

Łukasz Kowalski

Maja Osińska

Paweł Stachowczyk

Marta Strzałko

Tomasz Wrzalik

Maciej Zakrzewski

fotografie: Ewelina Smull | Nata Korenovskaia

czas trwania: 50 minut

Newsletter

Dowiedz się pierwszy/a o nowym repertuarze

Zapisz się na nasz newsletter, aby bez problemu zarezerwować bilety. Wyślemy Ci też informacje o innych wydarzeniach, jak "Niedziela w Teatrze" czy zwiedzanie. Wysyłamy mailing maksymalnie 2 razy w miesiącu.