Raymond Queneau

Ćwiczenia stylistyczne

Reżyseria: Eva Rysová

Scena na Zapleczu


Ten spektakl nigdy się nie powtórzy. Jest to po prostu matematycznie niemożliwe.

Co zdarzyło się w autobusie miejskim linii S? To jaką historię poznasz, zależy od tego, kto ją opowie. I jak. Twórcy spektaklu „Ćwiczenia stylistyczne” mają na to 99 sposobów. Komicznie lub tragicznie, erotycznie, a może na bogato? O tym, które zostaną zagrane danego wieczora, zadecydują chętna publiczność i los.

Mistrzostwo stylu, finezja i dowcip złożą się na unikalną kompozycję, a widzów czeka brawurowa, pełna humoru zabawa językiem i konwencjami teatralnymi. Wsiądźcie z nami do tego nieco szalonego autobusu, w którym otwieramy warsztat teatru potencjalnego.

Spektakl w reżyserii  Evy Rysovej to hołd dla wyobraźni i różnorodności. Scenariusz opiera się na kultowych we Francji „Ćwiczeniach stylistycznych” Raymonda Queneau, czyli eksperymencie literackim, który inspiruje twórców na całym świecie.

Premiera: 7 maja 2022
Czas trwania: od 2 godz. do 2 godz. 15 minut (bez przerwy)
Ceny biletów: 60 zł – normalny, 50 zł – ulgowy, 40zł – szkolny


Trailer [wideo]:

Teaser [wideo]:

Podcast Ucho Horzycy:


Ćwiczenia stylistyczne (Exercices de style), przełożył Jan Gondowicz

Adaptacja i reżyseria: Eva Rysová
Scenografia i kostiumy: Justyna Elminowska
Muzyka: Marcin Oleś
Reżyseria świateł: Karolina Gębska

Choreografia: Weronika Krystek, Eva Rysová, Agnieszka Wawrzkiewicz, Michał Darewski, Jarosław Felczykowski, Łukasz Ignasiński, Paweł Kowalski

Występują:

Weronika Krystek (gościnnie),
Agnieszka Wawrzkiewicz,
Michał Darewski,
Jarosław Felczykowski ,
Łukasz Ignasiński ,
Paweł Kowalski

Asystent reżysera: Łukasz Ignasiński

Inspicjentka/suflerka: Iza Smużny

Fotografie: Piotr Nykowski


Podziękowania dla pana Igora Nowickiego za udzielenie korepetycji muzycznych oraz dla pana Pawła Trawińskiego za konsultacje z polskiego języka migowego (PJM).

Uwaga, w jednej ze scen, która może zostać wylosowana i pojawić się w spektaklu danego dnia, używane są światła stroboskopowe.


Recenzje:

Widowisko […] totalnie zagarnia uwagę widza, który jest nie tylko ciekawy kolejnej sceny, ale też zafascynowany kunsztem aktorskim. Spektakl kończąc się pozostawia pewien niedosyt – widz świetnie się bawi, ale zarówno on, jak i aktorzy muszą być przygotowani na wszystko. Można spokojnie obejrzeć spektakl kilka i za każdym razem zabawa będzie niezwykła.

Joanna Marcinkowska Dziennik Teatralny

Widzowie o spektaklu:

“Ćwiczenia stylistyczne” urzekają formą, której wcześniej nie było, mocą sprawczą widza, rollercoaster’em emocji – ale przede wszystkim to dwie godziny obserwacji i zaskoczeń ze sceny, że tak można.


Program:

Newsletter

Dowiedz się pierwszy/a o nowym repertuarze

Zapisz się na nasz newsletter, aby bez problemu zarezerwować bilety. Wyślemy Ci też informacje o innych wydarzeniach, jak "Niedziela w Teatrze" czy zwiedzanie. Wysyłamy mailing maksymalnie 2 razy w miesiącu.