Raymond Queneau

Ćwiczenia stylistyczne

Reżyseria: Eva Rysová

wtorek, 6 czerwca 2023 r. | godz. 18:00

środa, 7 czerwca 2023 r. | godz. 17:30

spotkanie z twórcami | 7 czerwca o godz. 20:40 na foyer II piętra

Teatr Horzycy (Scena na Zapleczu), Pl.Teatralny 1

ceny biletów:

normalny 60zł

ulgowy 50zł

słuchawki: angielski


Ten spektakl nigdy się nie powtórzy. Jest to po prostu matematycznie niemożliwe.

Co zdarzyło się w autobusie miejskim linii S? To jaką historię poznasz, zależy od tego, kto ją opowie. I jak. Twórcy spektaklu „Ćwiczenia stylistyczne” mają na to 99 sposobów. Komicznie lub tragicznie, erotycznie, a może na bogato? O tym, które zostaną zagrane danego wieczora, zadecydują publiczność i los.

Mistrzostwo stylu, finezja i dowcip złożą się na unikalną kompozycję, a widzów czeka brawurowa, pełna humoru zabawa językiem i konwencjami teatralnymi. Wsiądźcie z nami do tego nieco szalonego autobusu, w którym otwieramy warsztat teatru potencjalnego.

Spektakl w reżyserii  Evy Rysovej to hołd dla wyobraźni i różnorodności. Scenariusz opiera się na kultowych we Francji „Ćwiczeniach stylistycznych” Raymonda Queneau, czyli eksperymencie literackim, który inspiruje twórców na całym świecie.

Premiera: 7 maja 2022,
Scena na Zapleczu


Podcast Ucho Horzycy:


Ćwiczenia stylistyczne (Exercices de style), przełożył Jan Gondowicz

Adaptacja i reżyseria: Eva Rysová

Scenografia i kostiumy: Justyna Elminowska

Muzyka: Marcin Oleś

Reżyseria świateł: Karolina Gębska

Choreografia: Weronika Krystek, Eva Rysová, Agnieszka Wawrzkiewicz, Michał Darewski, Jarosław Felczykowski, Łukasz Ignasiński, Paweł Kowalski

Fotografie: Piotr Nykowski

Występują:

Weronika Krystek (gościnnie)

Agnieszka Wawrzkiewicz

Michał Darewski

Jarosław Felczykowski

Łukasz Ignasiński

Paweł Kowalski

Asystent reżysera: Łukasz Ignasiński

Inspicjentka/suflerka: Iza Smużny

Czas trwania: od 2 godz. do 2 godz. 15 minut (bez przerwy)


Podziękowania dla pana Igora Nowickiego za udzielenie korepetycji muzycznych oraz dla pana Pawła Trawińskiego za konsultacje z polskiego języka migowego (PJM).

Uwaga, w jednej ze scen, która może zostać wylosowana i pojawić się w spektaklu danego dnia, używane są światła stroboskopowe.


Recenzje:

Widowisko […] totalnie zagarnia uwagę widza, który jest nie tylko ciekawy kolejnej sceny, ale też zafascynowany kunsztem aktorskim. Spektakl kończąc się pozostawia pewien niedosyt – widz świetnie się bawi, ale zarówno on, jak i aktorzy muszą być przygotowani na wszystko. Można spokojnie obejrzeć spektakl kilka i za każdym razem zabawa będzie niezwykła.

Joanna Marcinkowska Dziennik Teatralny

Widzowie o spektaklu:

“Ćwiczenia stylistyczne” urzekają formą, której wcześniej nie było, mocą sprawczą widza, rollercoaster’em emocji – ale przede wszystkim to dwie godziny obserwacji i zaskoczeń ze sceny, że tak można.


Newsletter

Tylko ciekawe wiadomości

Zapisz się na nasz newsletter. Wysyłamy wiadomości z nowym repertuarem i nowościami w ofercie teatru, a także atrakcyjnymi zniżkami.

zapisz się