Plakat do spektaklu “Cud” Tło plakatu jest niebieskie. Są na nim główni bohaterowie spektaklu - Hubert i Nelli Mężczyzna w średnim wieku patrzy w przód. Jest uśmiechnięty. Trzyma w lewej ręce podłużne lusterko. Zasłania nim połowę swojej twarzy. W lusterku odbija się połowa twarzy młodej kobiety w różowych włosach. Kobieta do języka przykłada lizaka. Obie postaci nie mają na sobie ubrań. W lewym dolnym rogu wielikimi literami jest napisany tytuł - CUD. Pod nim wypisani są autorzy tekstu: Lars Albaum i Dietmar Jacobs. W lewym górnym rogu jest logo Teatru Horzycy.

Lars Albaum, Dietmar Jacobs

Cud

Reżyseria: Grzegorz Wiśniewski

Cud to farsa, która przeniesie nas do słonecznej Hiszpanii, wypełnionej melodiami prosto z Andaluzji. Hubert, biznesmen w średnim wieku, wyrusza w podróż przez Europę, by spotkać się z adwokatem w sprawie rozwodu. Z powodu awarii samochodu jest zmuszony zatrzymać się w San Miguel. Jedyny wolny pokój w mieście nie odpowiada wymaganiom biznesmena, a na dodatek właściciel hotelu (Juan) dokwaterowuje Hubertowi młodą autostopowiczkę (Nelli).

Nieporozumienia i niesnaski zdanych na siebie lokatorów, doprowadzają do niezwykłej sytuacji – „cudu andaluzyjskiego”. Na skutek działania siły wyższej Hubert i Nelli zamieniają się ciałami. A to dopiero początek tej zwariowanej farsy. Akcja nabiera tempa, gdy w hotelu pojawiają się Róża i Benny – partnerzy dwójki bohaterów, którzy nie maja pojęcia z kim tak naprawdę mają do czynienia.

Dzięki szczerym rozmowom uświadamiają sobie, co w życiu jest najważniejsze. Obie pary – Róża i Hubert z dwudziestopięcioletnim stażem małżeńskim oraz Nelli i Benny znający się od sześciu miesięcy – dochodzą do tego samego wniosku: „odkryliśmy na nowo, czym jest miłość. I to jest prawdziwy cud”.

Premiera: 7 stycznia 2023 r.
Scena na Zapleczu


Podcast Ucho Horzycy:


Przekład: Izabela Rozhin

Reżyseria: Grzegorz Wiśniewski

Scenografia: Grzegorz Policiński

Kostiumy: Grupa Mixer

Ruch sceniczny: Arkadiusz Walesiak

Występują: Matylda Podfilipska, Joanna Rozkosz, Igor Tajchman / Michał Darewski, Arkadiusz Walesiak, Grzegorz Wiśniewski

Producent: AGA WAR

Czas trwania: 2 godziny (z przerwą)

Spektakl powstał w ramach Sceny Propozycji Aktorskich

Fotografie: Wojtek Szabelski


Recenzje:

Widzowie o spektaklu:

,,Cud” okazał się terapią śmiechem. […] Będziemy długo pamiętać hiszpańskie ,,Ole!”, andaluzyjską muzykę i refleksje na temat miłości, życia i relacji międzyludzkich.


Sponsorzy spektaklu:

Newsletter

Tylko ciekawe wiadomości

Zapisz się na nasz newsletter. Wysyłamy wiadomości z nowym repertuarem i nowościami w ofercie teatru, a także atrakcyjnymi zniżkami.

zapisz się