Plakat do spektaklu “Cud” Tło plakatu jest niebieskie. Są na nim główni bohaterowie spektaklu - Hubert i Nelli Mężczyzna w średnim wieku patrzy w przód. Jest uśmiechnięty. Trzyma w lewej ręce podłużne lusterko. Zasłania nim połowę swojej twarzy. W lusterku odbija się połowa twarzy młodej kobiety w różowych włosach. Kobieta do języka przykłada lizaka. Obie postaci nie mają na sobie ubrań. W lewym dolnym rogu wielikimi literami jest napisany tytuł - CUD. Pod nim wypisani są autorzy tekstu: Lars Albaum i Dietmar Jacobs. W lewym górnym rogu jest logo Teatru Horzycy.

Lars Albaum, Dietmar Jacobs

Cud

Reżyseria: Grzegorz Wiśniewski

Scena na Zapleczu


Cud to farsa, która przeniesie nas do słonecznej Hiszpanii, wypełnionej melodiami prosto z Andaluzji. Hubert, biznesmen w średnim wieku, wyrusza w podróż przez Europę, by spotkać się z adwokatem w sprawie rozwodu. Z powodu awarii samochodu jest zmuszony zatrzymać się w San Miguel. Jedyny wolny pokój w mieście nie odpowiada wymaganiom biznesmena, a na dodatek właściciel hotelu (Juan) dokwaterowuje Hubertowi młodą autostopowiczkę (Nelli).

Nieporozumienia i niesnaski zdanych na siebie lokatorów, doprowadzają do niezwykłej sytuacji – „cudu andaluzyjskiego”. Na skutek działania siły wyższej Hubert i Nelli zamieniają się ciałami. A to dopiero początek tej zwariowanej farsy. Akcja nabiera tempa, gdy w hotelu pojawiają się Róża i Benny – partnerzy dwójki bohaterów, którzy nie maja pojęcia z kim tak naprawdę mają do czynienia.

Dzięki szczerym rozmowom uświadamiają sobie, co w życiu jest najważniejsze. Obie pary – Róża i Hubert z dwudziestopięcioletnim stażem małżeńskim oraz Nelli i Benny znający się od sześciu miesięcy – dochodzą do tego samego wniosku: „odkryliśmy na nowo, czym jest miłość. I to jest prawdziwy cud”.

Premiera: 7 stycznia 2023 r.
Czas trwania: 2 godziny (z przerwą)
Ceny biletów: 65 zł – normalny, 55 zł – ulgowy, 40 zł – szkolny


Trailer [wideo]:


Podcast Ucho Horzycy:


Przekład: Izabela Rozhin

Twórcy i twórczynie:

Reżyseria: Grzegorz Wiśniewski
Scenografia: Grzegorz Policiński
Kostiumy: Grupa Mixer
Ruch sceniczny: Arkadiusz Walesiak

Obsada:

Róża Nowak, żona Huberta – Matylda Podfilipska
Nelli, studentka – Joanna Rozkosz
Benny, chłopak Nelli – Igor Tajchman / Michał Darewski
Juan, właściciel hotelu – Arkadiusz Walesiak
Hubert Nowak – Grzegorz Wiśniewski

Producent: AGA WAR
Spektakl powstał w ramach Sceny Propozycji Aktorskich
Inspicjentka/suflerka: Iza Smużny
Fotografie: Wojtek Szabelski


Recenzje:


Widzowie o spektaklu:

,,Cud” okazał się terapią śmiechem. […] Będziemy długo pamiętać hiszpańskie ,,Ole!”, andaluzyjską muzykę i refleksje na temat miłości, życia i relacji międzyludzkich.


Program:

Sponsorzy spektaklu:
Logo firmy Aniro
Logo firmy Mat-Bud - materiały budowlane
Logo firmy CUK ubezpieczenia
Blok graficzny z 2 rzędami logotypami sponsorów. W pierwszym: Series Konsalner, Polkorn - piekarnia Ciechocinek, Hotel Przystanek Toruń, Tadeusz Pająk - Konsul Honorowy Republiki Finlandii w Toruniu, dr Stanisław Rakowicz - Konsul Honorowy Republiki Peru w Toruniu, Domino - projektowanie architektoniczne, Apro Investment, Sanplasy, Giacomini - Water e-motion
Newsletter

Dowiedz się pierwszy/a o nowym repertuarze

Zapisz się na nasz newsletter, aby bez problemu zarezerwować bilety. Wyślemy Ci też informacje o innych wydarzeniach, jak "Niedziela w Teatrze" czy zwiedzanie. Wysyłamy mailing maksymalnie 2 razy w miesiącu.