Amadeusz Nosal

Być jak Thelma i Louise, czyli w stronę Meksyku

Reżyseria: Łukasz Zaleski

Premiera: 7 marca 2020 r. , Scena na Zapleczu


Dwie aktorki, dwa mikrofony i jeden samochód. Wyrusz w szaloną podróż szosami Teksasu. „Być jak Thelma i Louise, czyli w stronę Meksyku” to spektakl inspirowany kultowym filmem Ridleya Scotta. Dojrzała, odważna i zbuntowana Louise (Jolanta Teska) i dopiero ucząca się wyrażać swoje zdanie Thelma (Mirosława Sobik) po raz kolejny wyruszają w pełną przygód podróż. W podróż, po której, jak to w dobrym kinie drogi, nic już nie będzie takie samo. Brawurowej wyprawie w poszukiwaniu wolności towarzyszą przeboje Nicka Cave’a, Dire Straits i Nirvany w nowych aranżacjach.


Amadeusz Nosal 

„Być jak Thelma i Louise czyli w stronę Meksyku” 

reżyseria: Łukasz Zaleski 

aranżacje muzyczne: Kamil Tuszyński  

wideo: Waldemar Dziomba 

fotografie: Anna K. Abramowicz, Wojtek Szabelski

Występują:  

Mirosława Sobik 

Jolanta Teska 

Czas trwania: 1 godzina 15 minut (bez przerwy)

Recenzje:

Scenariusz, napisany przez Amadeusza Nosala, został świetnie wyważony w proporcjach. Anegdota filmowa splata się z silnym przekazem dotyczącym nierównych relacji damsko-męskich. […] To także przenikliwa opowieść o sile kobiecej przyjaźni. Tragikomiczna. Chwilami śmiejemy się, by za chwilę zadumać się nad losem dwóch szalonych i odważnych kobiet.

Magda Kuydowicz, teatrdlawszystkich.eu

Newsletter

Tylko ciekawe wiadomości

Zapisz się na nasz newsletter. Wysyłamy wiadomości z nowym repertuarem i nowościami w ofercie teatru, a także atrakcyjnymi zniżkami.