Amadeusz Nosal

Być jak Thelma i Louise, czyli w stronę Meksyku

Reżyseria: Łukasz Zaleski

Scena na Zapleczu


Dwie aktorki, dwa mikrofony i jeden samochód. Wyrusz w szaloną podróż szosami Teksasu. „Być jak Thelma i Louise, czyli w stronę Meksyku” to spektakl inspirowany kultowym filmem Ridleya Scotta. Dojrzała, odważna i zbuntowana Louise (Jolanta Teska) i dopiero ucząca się wyrażać swoje zdanie Thelma (Mirosława Sobik) po raz kolejny wyruszają w pełną przygód podróż. W podróż, po której, jak to w dobrym kinie drogi, nic już nie będzie takie samo. Brawurowej wyprawie w poszukiwaniu wolności towarzyszą przeboje Nicka Cave’a, Dire Straits i Nirvany w nowych aranżacjach.

Premiera: 7 marca 2020 r.
Czas trwania: 1 godzina 15 minut (bez przerwy)
Ceny biletów: 60 zł – normalny, 50 zł – ulgowy, 40 zł – szkolny


Trailer [wideo]:

Audiowstęp (opis scenografii i kostiumów):

czytała Jolanta Teska


Amadeusz Nosal 
„Być jak Thelma i Louise czyli w stronę Meksyku” 

Twórcy:

Reżyseria: Łukasz Zaleski 
Aranżacje muzyczne: Kamil Tuszyński  
Wideo: Waldemar Dziomba 

Obsada:  

Thelma Mirosława Sobik 
LouiseJolanta Teska 

fotografie: Anna K. Abramowicz, Wojtek Szabelski


Recenzje:

Scenariusz, napisany przez Amadeusza Nosala, został świetnie wyważony w proporcjach. Anegdota filmowa splata się z silnym przekazem dotyczącym nierównych relacji damsko-męskich. […] To także przenikliwa opowieść o sile kobiecej przyjaźni. Tragikomiczna. Chwilami śmiejemy się, by za chwilę zadumać się nad losem dwóch szalonych i odważnych kobiet.

Magda Kuydowicz, teatrdlawszystkich.eu

Program:
Newsletter

Dowiedz się pierwszy/a o nowym repertuarze

Zapisz się na nasz newsletter, aby bez problemu zarezerwować bilety. Wyślemy Ci też informacje o innych wydarzeniach, jak "Niedziela w Teatrze" czy zwiedzanie. Wysyłamy mailing maksymalnie 2 razy w miesiącu.