Janusz Głowacki

Antygona w Nowym Jorku

Reżyseria: Maciej Marczewski

Scena na Zapleczu


„Antygona w Nowym Jorku”

Park na dolnym Manhattanie w Nowym Jorku to przestrzeń życiowych rozbitków, samotnych bezdomnych i ludzi wyrzuconych na margines jednego z najbogatszych miast świata. Są wśród nich emigranci, którym nie udało się spełnić amerykańskiego snu – Portorykanka Anita, Polak Pchełka i Rosjanin Sasza. Za czym tęsknią? O czym marzą? I dlaczego my, których rytm życia często wyznacza spłata kredytów, możemy w nich ujrzeć samego siebie? Kim są dla nas imigranci?

Sezon teatralny 2019/2020 otwieramy premierą znakomitej sztuki Janusza Głowackiego w reżyserii Macieja Marczewskiego. „Antygona w Nowym Jorku” to błyskotliwa i poruszająca tragikomedia o społecznym wykluczeniu oraz niezbywalnym prawie do walki o swoją tożsamość i godność.

Premiera: 28 września 2019
Czas trwania: 2 godziny 15 minut
Ceny biletów: 60 zł – normalny, 50 zł – ulgowy, 40 zł – szkolny


Trailer:


Janusz Głowacki 

„Antygona w Nowym Jorku”

reżyseria: Maciej Marczewski 

scenografia/kostiumy: Katarzyna Sobańska, Marcel Sławiński 

drugi scenograf: Sławomir Szondelmajer 

obsada:

Policjant – Michał Marek Ubysz

Sasza – Paweł Tchórzelski 

Anita – Joanna Rozkosz 

Pchełka – Bartosz Woźny 

John (zwłoki) – Robert Nowak 

asystentka reżysera: Joanna Rozkosz 

inspicjentka-suflerka: Alicja Kostrzewska 

Fotografie: Wojtek Szabelski

W spektaklu wykorzystano utworu z repertuaru Franka Sinatry: Strangers In The Night (sł. Charles Singleton/Eddie Snyder, muz. Bert Kaempfer), New York, New York (sł. Fred Ebb, muz. John Kander), That’s Life (sł. Kelly Gordon, muz. Dean Kay Thompson), Fly Me To The Moon (sł. i muz. Bart Howard)  

Recenzje:

Reżyserujący Maciej Marczewski doskonale potrafił komediowe pierwiastki z tego genialnego tekstu wydobyć, podkreślić zawarty w dramacie inteligentny humor i stworzyć na scenie tragikomiczny obraz świata. A więc obraz prawdziwy. Bo życie nie jest przecież jednowymiarowe. Wiele jest na scenie sytuacji, choć dramatycznych, to jednocześnie tak absurdalnych, że na widowni często słychać śmiech.

Anita Nowak, e-teatr.pl
Newsletter

Tylko ciekawe wiadomości

Zapisz się na nasz newsletter. Wysyłamy wiadomości z nowym repertuarem i nowościami w ofercie teatru, a także atrakcyjnymi zniżkami.