Na pomarańczowym tle, na środku znajduje się narysowany okrągły kosz na śmieci. Ma on pokrywkę. Z kosza wystaje fioletowa rysunkowa głowa. Ma one białe oczy. Na górze plakatu na środku znajduje się napis „Antygona w Nowym Jorku”. Poniżej „Janusz Głowacki”. W lewym górnym rogu znajduje się logotyp teatru. Na dole plakatu, tuż pod koszem na śmieci znajdują się napisy. Z lewej strony „reżyseria: Maciej Marczewski”. Z prawej - „premiera: 28.09.2019”.

Janusz Głowacki

Antygona w Nowym Jorku

Reżyseria: Maciej Marczewski

Scena na Zapleczu


„Antygona w Nowym Jorku”

Park na dolnym Manhattanie w Nowym Jorku to przestrzeń życiowych rozbitków, samotnych bezdomnych i ludzi wyrzuconych na margines jednego z najbogatszych miast świata. Są wśród nich emigranci, którym nie udało się spełnić amerykańskiego snu – Portorykanka Anita, Polak Pchełka i Rosjanin Sasza. Za czym tęsknią? O czym marzą? I dlaczego my, których rytm życia często wyznacza spłata kredytów, możemy w nich ujrzeć samego siebie? Kim są dla nas imigranci?

Sezon teatralny 2019/2020 otwieramy premierą znakomitej sztuki Janusza Głowackiego w reżyserii Macieja Marczewskiego. „Antygona w Nowym Jorku” to błyskotliwa i poruszająca tragikomedia o społecznym wykluczeniu oraz niezbywalnym prawie do walki o swoją tożsamość i godność.

Premiera: 28 września 2019
Czas trwania: 2 godziny 15 minut
Ceny biletów: 60 zł – normalny, 50 zł – ulgowy, 40 zł – szkolny


Trailer [wideo]:


Janusz Głowacki 
„Antygona w Nowym Jorku”

Twórcy i twórczynie:

Reżyseria: Maciej Marczewski 
Scenografia/kostiumy: Katarzyna Sobańska, Marcel Sławiński 
Drugi scenograf: Sławomir Szondelmajer 

Obsada:

Policjant – Michał Marek Ubysz
Sasza – Paweł Tchórzelski 
Anita – Joanna Rozkosz 
Pchełka – Bartosz Woźny 
John (zwłoki) – Robert Nowak 

Asystentka reżysera: Joanna Rozkosz 
Inspicjentka-suflerka: Alicja Kostrzewska 
Fotografie: Wojtek Szabelski

W spektaklu wykorzystano utworu z repertuaru Franka Sinatry: Strangers In The Night (sł. Charles Singleton/Eddie Snyder, muz. Bert Kaempfer), New York, New York (sł. Fred Ebb, muz. John Kander), That’s Life (sł. Kelly Gordon, muz. Dean Kay Thompson), Fly Me To The Moon (sł. i muz. Bart Howard)  


Recenzje:

Reżyserujący Maciej Marczewski doskonale potrafił komediowe pierwiastki z tego genialnego tekstu wydobyć, podkreślić zawarty w dramacie inteligentny humor i stworzyć na scenie tragikomiczny obraz świata. A więc obraz prawdziwy. Bo życie nie jest przecież jednowymiarowe. Wiele jest na scenie sytuacji, choć dramatycznych, to jednocześnie tak absurdalnych, że na widowni często słychać śmiech.

Anita Nowak, e-teatr.pl

Program:

Newsletter

Dowiedz się pierwszy/a o nowym repertuarze

Zapisz się na nasz newsletter, aby bez problemu zarezerwować bilety. Wyślemy Ci też informacje o innych wydarzeniach, jak "Niedziela w Teatrze" czy zwiedzanie. Wysyłamy mailing maksymalnie 2 razy w miesiącu.