Georg Büchner

100 razy Lenz – próba

Reżyseria: Gernot Grünewald

Residenztheater, Niemcy

Już w lutym aktorka Lisa Stiegler osiągnęła swój cel pięćdziesięciokrotnego udostępnienia adaptacji Lenza na platformie Zoom, ale to nie koniec. Teraz zamierza dojść do setki z nadzieją, że część z tych spektakli zagra na żywo w najbliższych miesiącach. Wraz z reżyserem Gernotem Grünewaldem zaadaptowała powieść o pisarzu Jakobie Michaelu Reinholdzie Lenzu poszukującym sensu życia, tym samym
wpisując się w tematykę sezonu, którego patronem jest Georg Büchner . Spektakl, który przed wybuchem pandemii koronawirusa został przeznaczony dla jednoosobowej widowni, od wiosny 2021 r. dla pięciu osób, na festiwalu Kontakt przekształci się w kameralne spotkanie w świecie wirtualnym: 30 osób zostanie zaproszonych do udziału w telekonferencji Zoom, w czasie której będą oglądały przedstawienie na żywo transmitowane z garderoby Teatru w Monachium. Widzowie mogą włączyć kamerę i mikrofon, stając się istotnymi uczestnikami spektaklu – publicznością. W dyskusji, która odbędzie się po zakończeniu spektaklu będą mieli okazję do wymienienia się swoimi spostrzeżeniami z aktorką.

GRAMY:
25 maja godz. 22:00
26 maja godz. 21:00
28 maja godz. 21:00
Udział w spektaklu jest bezpłatny.

Wejściówki będą dostępne od piątku 14 maja na stronie:
https://teatr.torun.pl/repertuar/ 

Spektakl prezentowany na platformie Zoom z polskim lektorem. Możliwy (niewymagany) udział w prezentacji z włączonymi kamerą i mikrofonem komputera.

Czas: 45 minut

Newsletter

Tylko ciekawe wiadomości

Zapisz się na nasz newsletter. Wysyłamy wiadomości z nowym repertuarem i nowościami w ofercie teatru, a także atrakcyjnymi zniżkami.