Czwartego dnia Festiwalu (24 maja) odbył się happening grupy Młody Teatr oraz spotkanie studentów i młodych reżyserów z Łukaszem Czujem. Otworzyliśmy wystawę fotograficzną „Krystyna Meissner w Toruniu” oraz zagraliśmy „Noce i dnie, czyli między życiem i śmiercią” w reż. Michała Siegoczyńskiego. Po spektaklu odbyło się spotkanie z reżyserem i zespołem aktorskim.


Piątego dnia Festiwalu (25 maja) odbyła się premiera spektaklu „Życia na wypadek wojny”, który powstał w ramach rezydencji artystycznych ukraińskich artystek w województwie kujawsko-pomorskim.

Reżyserką spektaklu jest Ula Kijak – polska aktywistka, tekst sceniczny przygotowała Lena Laguszonkowa – dramatopisarka.

W projekcie wzięły udział: poetka, pisarka i menedżerka kultury Ołena Boryszpołec, artystka wizualna Justyna Mohytycz, aktorka, prezenterka i wykładowczyni na Kijowskim Narodowym Uniwersytecie Teatru, Kina i Telewizji Jewhenija Nepytaliuk, aktorka Teatru im. Wasyla Wasylko w Odessie Żenia Doliak, studentka Państwowej Akademii Kultury w Charkowie Alona Karpenko, śpiewaczka, flecistka, improwizatorka Jasia Sajenko.


Spektakl to koprodukcja Międzynarodowego Festiwalu Kontakt w Toruniu, Teatru Horzycy w Toruniu, Teatru Polskiego w Bydgoszczy oraz Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy.

fot. Wojtek Szabelski

Newsletter

Dowiedz się pierwszy/a o nowym repertuarze

Zapisz się na nasz newsletter, aby bez problemu zarezerwować bilety. Wyślemy Ci też informacje o innych wydarzeniach, jak "Niedziela w Teatrze" czy zwiedzanie. Wysyłamy mailing maksymalnie 2 razy w miesiącu.