wróć

Noc w kosmosie – pożegnanie tytułu!

19 maja żegnamy „Noc w kosmosie”!
Zarezerwujcie bilety, bo to ostatnia okazja, by zobaczyć ten przebojowy spektakl.

Gramy:
17.05. godz. 19:00
18.05. godz. 19:00
19.05. godz. 17:00 POŻEGNANIE TYTUŁU

Chociaż PRL skończył się niemal ćwierć wieku temu, wciąż do niego wracamy. Jednym z symboli tamtego czasu był w Toruniu orbisowski Hotel Kosmos. W tej muzycznej opowieści zamienia się on w wehikuł czasu, za pomocą którego jego dawni pracownicy i bywalcy restauracji zabiorą widzów w podróż do świata wspomnień przełomu lat 70. i 80. ubiegłego wieku.

Ciąg absurdalnych zdarzeń, które towarzyszą przygotowaniom do Wielkiego Rautu z okazji powitania tajemniczego przybysza z gwiazd – pierwszego polskiego kosmonauty – staje się pretekstem do snucia opowieści, w której polska historia zagląda do hotelu, miesza w głowach i wciąga w kolorową grę wyobraźni.

„Noc w kosmosie” to Matrix na miarę naszych możliwości; swojski i zabawny, w którym nie zabraknie ani galerii barwnych postaci żywcem wyjętych z PRL-owskiej rzeczywistości, ani też największych przebojów tamtych lat. Aktorom towarzyszyć będzie zespół grający na żywo.

Reżyseria: Łukasz Czuj

Udział biorą: Małgorzata Abramowicz, Maria Kierzkowska, Anna Magalska, Matylda Podfilipska, Anna Romanowicz-Kozanecka, Julia Sobiesiak, Mirosława Sobik, Teresa Stępień-Nowicka, Agnieszka Wawrzkiewicz, Jarosław Felczykowski, Łukasz Ignasiński, Paweł Kowalski, Tomasz Mycan, Niko Niakas, Paweł Tchórzelski, Michał Marek Ubysz, Arkadiusz Walesiak, Grzegorz Wiśniewski.

Nagrody:

Spektakl „Noc w Kosmosie” otrzymał Nagrodę UMK dla największego wydarzenia artystycznego w sezonie 2014/2015 w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu