SŁOWA KLUCZE:

+ ŚNIADANIE W TEATRZE
+ TEATR
+ SZTUKA
+ ZABAWA
+ DZIECI I RODZICE
+ RODZICE I DZIECI
+ WSPÓLNY CZAS
+ RAZEM
+ SKUPIENIE

IDEA:
Nasz Teatr chce być miejscem otwartym,w którym są Państwo mile widziani nie tylko na spektaklach. To nasza wspólna przestrzeń. Do wspólnego spędzania Niedzieli w Teatrze zapraszamy wszystkich, którzy chcą zjeść pyszne śniadanie przygotowane przez Kawiarnię Wejściówka oraz mile spędzić czas w rodzinnym gronie, poznać nowe osoby. Spotkajmy się, porozmawiajmy, zadbajmy o chwilę relaksu. Dla rodzin z dziećmi przygotowaliśmy dodatkową ofertę – warsztaty artystyczne lub spotkanie z baśnią (bajkodanie ODNOŚNIK). Niedzielne spotkania dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym to autorski program rozwoju kreatywności. Chcemy stworzyć przyjazną przestrzeń zabawy, dzięki której będziemy stymulować rozwój kulturalny  dzieci. Istotą zajęć będzie działanie, przeżywanie, doświadczanie i wchodzenie w rolę. Dzięki zabawom chcemy wspierać indywidualny rozwój dziecka oraz zachęcać je do inte gracji i współdziałania w grupie. Będziemy  wykorzystywać potencjał grupy, budować świadomość ciała, wzmacniać koncentrację, budować zaufanie oraz rozwijać wyobraźnię i spontaniczność. Pobudzimy aktywność  ruchową i twórczą oraz zainspirujemy do regularnych twórczych działań. Ważna jest dla nas także perspektywa bezpośredniego kontaktu  dzieci z artystami – aktorami, grafikami, performerami, filmowcami, fotografami, muzy ami, scenografami. 


PROPONOWANE TEMATY ZAJĘĆ:

AUTOPORTRET/KIM JESTEM?
Kim jesteś? Co lubisz, a czego nie lubisz? Co jest dla Ciebie ważne? O c
zym marzysz? Czy odgrywanie roli może nam pomóc w zrozumieniu, kim jesteśmy? Zapraszamy dzieci do wspólnych działań twórczych, które pozwolą im lepiej poznać samego siebie i zachęcą do rozwijania indywidualnych zainteresowań. Będzie to także doskonała okazja do sprawdzenia, na czym polega zawód aktora i wcielenia się w różne niezwykłe postaci. Nie zabraknie zabaw integrujących grupę i uczących dzieci pracy w zespole.

ZIELONE NIEBO CZERWONA TRAWA/KOLORY W TEATRZE
Podczas warsztatów będzie kolorowo, spontanicznie i energetycznie. Uruchomimy wyobraźnię, zastanawiając się, czy w teatrze trawa musi być zielona. Może jest dużo więcej możliwości? Co się stanie, gdy kolor połączymy z dźwiękiem i ruchem? Zapraszamy na warsztaty rozwijające kreatywne myślenie.

JAK KOT UBIERZE SIĘ NA BAL? PROJEKTUJEMY KOSTIUMY
Uwaga dzieci! Postaci z bajek potrzebują Waszej pomocy. Zbliża się wielki bal, a kostiumy jeszcze nie gotowe… Czy im pomożecie?

BUDUJEMY ZAMEK SCENOGRAFIA
Co to jest scenografia i co właściwe robi scenograf? Co można wyczarować na scenie z krzeseł, poduszek i papieru?
A może krzesło można użyć na 100 sposób?
Zapraszamy dzieci na warsztaty scenograficzne.

GARNEK, ŁYŻKA I INNE MAGICZNE PRZEDMIOTY
„Ta drabina to schody do nieba, a ta miska pod schodami to księżyc...” W każdym przedmiocie kryje się magia! Podczas warsz tatów weźmiemy do ręki miotły, łyżki, garnki i inne przedmioty, uruchomimy wyobraźnię i stworzymy wyjątkowy Teatr Przedmiotów Codziennych.

BAJKODANIE 
To niedzielne poranki z bajką i baśnią. Specjalnie dla naszych małych gości aktorzy opowiadają najpiękniejsze baśnie z całego świata i różnych kręgów kulturowych. Nie zabraknie elementów interaktywnych: aktorzy będą prosić słuchaczy do czynnego włączenia się w akcję. Będziemy naśladować wiatr, podróżować konno i zbierać kwiaty. Edukacyjną wartość baśni połączymy z dobrą zabawą.


Koszt: bilety można kupić w Biurze Obsługi Widzów w cenie 20 zł/jedna osoba. Proponujemy także bilety rodzinne (rodzice/opiekunowie + dziecko*): 40 zł. W przypadku większej liczby dzieci cena wzrasta o 5 zł/jedno dziecko* Studenci i seniorzy mogą kupić bilety w cenie 15 zł. W cenę wliczone jest śniadanie z kawą lub herbatą**. Miejsce: różne przestrzenie teatru
Prowadzenie: aktorzy/realizatorzy/pedagog teatru/artyści z Wydziału Sztuk Pięknych
Miejsce: przestrzenie teatru, kawiarnia Wejściówka
Grupa docelowa: dzieci w wieku 4 -10 lat
Liczba uczestników: 25 osób
Czas trwania: 1-1,5 godziny
Rezerwacja: edukacja@teatr.torun.pl

Newsletter

Tylko ciekawe wiadomości

Zapisz się na nasz newsletter. Wysyłamy wiadomości raz w miesiącu, prezentując repertuar i nowości w ofercie teatru, a także atrakcyjne zniżki dla subskrybentów.

zapisz się

Instytucja kultury Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego