Nabór do stałych grup teatralnych dla młodzieży i seniorów

Szukamy młodych ludzi oraz seniorów, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności aktorskie i twórcze w Teatrze Horzycy.

Zapraszamy na cykl cotygodniowych międzypokoleniowych warsztatów teatralnych dla młodzieży w wieku 16-23 lata oraz seniorów. Zajęcia będą prowadzić pedagodzy/pedagożki teatru oraz aktorzy/aktorki Teatru Horzycy.

W trakcie warsztatów uczestnicy wzmocnią swój potencjał twórczy oraz umiejętność kreatywnego i nieszablonowego myślenia, a także podniosą swoje umiejętności aktorskie.

Program obejmie m.in.: umiejętność pracy w grupie i z partnerem, świadomość ciała, improwizację teatralną, elementarne zadania aktorskie.

Celem warsztatów jest rozwój wyżej opisanych umiejętności, dlatego w trakcie roku szkolnego nie będziemy pracować nad spektaklem. Podczas zajęć będziemy wspólnie szukać aktualnych, ważnych tematów i budować twórcze wypowiedzi sceniczne w formie krótkich etiud. Efektem warsztatów będą wewnętrzne pokazy wypracowanych etiud.

Chętne osoby będą mogły wziąć udział w intensywnych wakacyjnych warsztatach w terminie lipiec-sierpień 2021, które doprowadzą do stworzenia spektaklu.

HARMONOGRAM WARSZTATÓW I PROWADZĄCY

Międzypokoleniowe warsztaty teatralne:

Poniedziałki, godz. 16.00-18.00 – grupa I pod opieką Katarzyny Peplinskiej-Pietrzak oraz Łukasza Ignasińskiego

Poniedziałki, godz. 18.00-20.00 – grupa II pod opieką Joanny Rozkosz i Wojciecha Jaworskiego

Pierwsze zajęcia odbędą się 21 września, a ich koniec przewidziany jest na czerwiec 2021 r.

Dla młodzieży proponujemy także dodatkowe zajęcia drugi raz w tygodniu – w mniejszych grupach będziemy skupiać się na pracy nad warsztatem aktorskim. Terminy tych zajęć to:

Sobota, godz. 16.00-18.00 – grupa I pod opieką Katarzyny Peplinskiej-Pietrzak oraz Łukasza Ignasińskiego

Sobota, godz. 14.00-16.00 – grupa II pod opieką Joanny Rozkosz i Wojciecha Jaworskiego

Udział w dodatkowych zajęciach nie jest obowiązkowy – to propozycja dla chętnych, którzy chcą intensywniej pracować nad rozwojem swoich umiejętności.

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ?

Nabór na warsztaty będzie przebiegał dwuetapowo.

Etap 1: Wypełnij formularz http://bit.ly/mlodyteatr lub wyślij maila na adres k.pagowska@teatr.torun.pl (w treści podaj imię i nazwisko, nr telefonu oraz odpowiedź na pytanie: czego oczekujesz od tych warsztatów?)

Etap 2: Rozmowa z koordynatorką projektu, która ma na celu pogłębienie tematu Twoich oczekiwań względem warsztatów oraz motywacji. To nie jest casting! Nie będziemy sprawdzać umiejętności, a jedynie chcemy upewnić się, czy nasze warsztaty mogą dać Ci to, czego potrzebujesz w swoim rozwoju. Koordynatorka skontaktuje się z każdą osobą, żeby ustalić termin rozmowy.

Ilość miejsc jest ograniczona, a zgłoszenia przyjmujemy do 10 września włącznie.

Opłata za zajęcia wynosi 6 zł za miesiąc.

Warsztaty odbywają się w ramach projektu “Młody Teatr” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Otwieramy nowy sezon warsztatów pod szyldem Teatralnej Akademii Seniora

Zapraszamy seniorów i seniorki, którzy chcą pogłębiać swoją wiedzę na temat teatru oraz rozwijać się twórczo podczas comiesięcznych warsztatów prowadzonych przez zaproszonych twórców lub osoby związane z Teatrem Horzycy.

W tym sezonie przewodnim hasłem spotkań będzie „opowieść”.

Podczas warsztatów będziemy tworzyć małe i duże opowieści oraz spotykać się z twórcami teatralnymi, którzy konstruują własne historie za pomocą różnych narzędzi.

We wrześniu zapraszamy na dwa spotkania:

7 września, godz. 16.00– inauguracja Teatralnej Akademii Seniora

Prowadzący: Paweł Paszta, Katarzyna Peplinska-Pietrzak, Katarzyna Pągowska

Miejsce: Plac Teatralny

17 września, godz. 15.00 – warsztaty dramaturgiczne

Prowadzący: Krzysztof Szekalski – dramaturg, dramatopisarz. Obecnie współtworzy spektakl „Cholernie mocna miłość” z premierą we wrześniu w Teatrze Horzycy.

Miejsce: Kamienica Inicjatyw (ul. Podmurna 95)

Koszt: 6 zł/osoba (niebawem podamy informację o sposobie zakupu biletu).

Zapisy poprzez przesłanie maila na adres k.pagowska@teatr.torun.pl lub pod numerem telefonu 665842135.

Liczba miejsc jest ograniczona do 15, decyduje kolejność zgłoszeń.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu “Młody Teatr” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Dziękujemy Kamienicy Inicjatyw za użyczenie nam przestrzeni!

Newsletter

Tylko ciekawe wiadomości

Zapisz się na nasz newsletter. Wysyłamy wiadomości raz w miesiącu, prezentując repertuar i nowości w ofercie teatru, a także atrakcyjne zniżki dla subskrybentów.

zapisz się