Nowy tydzień rozpoczął się od spotkań studentów z dyrektorem Teatru Polskiego w Poznaniu – Maciejem Nowakiem i dyrektorem Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu – Norbertem Rakowskim. Dwóch dyrektorów, różne ujęcia drogi młodego reżysera do teatru, gdzie najważniejsze, żeby mieć marzenia i nimi zarażać.


W poniedziałkowym programie przewidziane były dwa spektakle. Pierwszy odbył się o 17:00 w budynku Baju Pomorskiego. Litewskie “Fikcje” w reż. Adomas Juška przeprowadziły widownie od twórczego natchnienia po refleksje starości nad przebytą drog. Po spektaklu odbyło się spotkanie z twórcami.


O 20:00 w Teatrze Horzycy rozpoczął się “Wiśniowy Sad” w reż. Łukasza Kosa. Zmieniając trzykrotnie przestrzeń teatru widzowie odnajdywali wytchnienie, śmiech i dystans. Spektakl był dostępny z audiodeskrypcją, którą czytał Paweł Kowalski. Po spektaklu odbyło się również spotkanie z twórcami.

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 w ramach projektu pn. „Kujawy+Pomorze – promocja potencjału gospodarczego regionu – edycja II”.

Fot. Wojtek Szabelski / szabelski.com


Newsletter

Dowiedz się pierwszy/a o nowym repertuarze

Zapisz się na nasz newsletter, aby bez problemu zarezerwować bilety. Wyślemy Ci też informacje o innych wydarzeniach, jak "Niedziela w Teatrze" czy zwiedzanie. Wysyłamy mailing maksymalnie 2 razy w miesiącu.