W niedzielny – festiwalowy poranek studenci spotkali się w Wejściówce z aktorami rumuńskiego teatru. Opowiadali oni o metodach pracy z Radu Afrimem, o osobistym podejściu do zawodu aktora, nagości w teatrze i zaufaniu do reżysera.

W trakcie Kontaktu odbywają się również liczne wywiady z twórcami. Na wczoraj zaplanowane były m.in rozmowy z Jakubem Skrzywankiem – reżyserem spektaklu “Śmierć Jana Pawła II” czy Silvano Voltolina – asystentem reżysera spektaklu “Bros” z Włoch.

Po 2 dniach przerwy Festiwal wrócił na scenę CKK Jordanki. O 17:00 przy pełnej widowni rozpoczęły się “Badania ściśle tajne” w reż. Norberta Rakowskiego. Trafiliśmy do świata tego co ukrywamy – marzeń, obaw, nieprawidłowych przekonania i najskrytszych myśli. Po spektaklu odbyło się spotkanie z twórcami.

Na Dużej Scenie Teatru Horzycy przenieśliśmy się do roku 2005 w spektaklu “Śmierć Jana Pawła II” w reż. Jakuba Skrzywanka. Dzięki dokumentacji medycznej i wspomnieniach najbliższych współpracowników realizatorzy i widzowie przyglądają się ostatnim chwilom życia Karola Wojtyły. Po spektaklu również odbyło się spotkanie z twórcami.

Na obu produkcjach dostępne było tłumaczenie na język angielski.

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 w ramach projektu pn. „Kujawy+Pomorze – promocja potencjału gospodarczego regionu – edycja II”.

Fot. Wojtek Szabelski / szabelski.com

Newsletter

Dowiedz się pierwszy/a o nowym repertuarze

Zapisz się na nasz newsletter, aby bez problemu zarezerwować bilety. Wyślemy Ci też informacje o innych wydarzeniach, jak "Niedziela w Teatrze" czy zwiedzanie. Wysyłamy mailing maksymalnie 2 razy w miesiącu.