Fot. Wojtek Szabelski / szabelski.com

Festiwalowy piątek rozpoczął się od spotkania studentów z dyrektorką Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego – Agatą Grendą oraz dyrektorem Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie – Krzysztofem Głuchowskim.

Tego dnia spektakle odbywały się w Teatrze Horzycy. Już o 16:00 na Dużej Scenie ponownie przenieśliśmy się w czasie podczas “1989” Katarzyny Szyngiery. Na widowni nie pozostało nawet jedno wolne miejsce, a oklaski było słychać w całym budynku. Po spektaklu na Foyer I piętra odbyło się spotkanie z twórcami.

Tuż po zakończeniu spotkania na Scenie na Zapleczu nadszedł czas na toruńską produkcję “Cholernie mocna miłość” w reż. Aleksandry Jakubczak. Była to lokalna opowieść o odkrywaniu swojej tożsamości i o strachu przed mówieniem o tym, kim się jest. Również po tym spektaklu odbyło się spotkanie z twórcami.

Piątek zakończył się ostatnim z dwóch wydarzeń plenerowych zaplanowanych na Kontakcie. W przestrzeni na Przystani Toruń Teatr Biuro Podróży pokazał spektakl “Silence – Cisza w Troi” – opowieść o ludziach, którzy znaleźli się w zawierusze wojennej i którym pozostały już tylko marzenia o ucieczce.

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 w ramach projektu pn. „Kujawy+Pomorze – promocja potencjału gospodarczego regionu – edycja II”.

Fot. Wojtek Szabelski / szabelski.com

Newsletter

Dowiedz się pierwszy/a o nowym repertuarze

Zapisz się na nasz newsletter, aby bez problemu zarezerwować bilety. Wyślemy Ci też informacje o innych wydarzeniach, jak "Niedziela w Teatrze" czy zwiedzanie. Wysyłamy mailing maksymalnie 2 razy w miesiącu.