Fot. Wojtek Szabelski / szabelski.com

Myślę, że tą 27. edycją Kontaktu wracamy do wielkiego formatu – mówił na otwarciu Festiwalu marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki – żyjemy w czasach ekstremalnie trudnych i niebezpiecznych. Rozmowa, dialog są – jak nigdy – nam potrzebne. Musimy przekonać się na nowo do wartości, w które wierzymy. Świat potrzebuje nowego dialogu, ale opartego na prawdzie.

Kontakt rozpoczął się od targów „w Kontakcie!” – Promocja sektora kultury w regionie. Blisko 20 instytucji z województwa kujawsko-pomorskiego przygotowało swoją ofertę w CKK Jordanki. Na uczestników czekała również specjalna gra miejska.

Na oficjalnie otwarcie festiwalu zaprosiliśmy na spektakl „INK” Dimitrisa Papaioannou – tajemnicze dzieło opowiedziane wizjonerskim językiem tańca. Sala główna CKK Jordanki zapełniła się pierwszymi festiwalowymi gośćmi. Spektakl był dostępny z audiodeskrypcją.

Kolejnym wydarzeniem był spektakl „Kalibracje dychotomii” w klubie OdNowa. To produkcja efemerycznej grupy studentek i studentów Pracowni Sztuki Performance Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Był to spektakl zbudowany z kilkunastu scen inspirowanych twórczością Dimitrisa Papaioannou i Yannisa Tsarouchisa.


Po prawie 20 latach na Kontakt powróciły plenerowe widowiska. W pierwszym dniu festiwalu na Przystani Toruń Teatru Biuro Podróży zabrał publiczność w swoją artystyczna reakcję na pandemiczną samotność. „Eurydyka” w reż. Pawła Szkotaka zakończyła festiwalową środę.


Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 w ramach projektu pn. „Kujawy+Pomorze – promocja potencjału gospodarczego regionu – edycja II”.

Fot. Wojtek Szabelski / szabelski.com

Newsletter

Tylko ciekawe wiadomości

Zapisz się na nasz newsletter. Wysyłamy wiadomości z nowym repertuarem i nowościami w ofercie teatru, a także atrakcyjnymi zniżkami.