I Międzynarodowy Festiwal Teatralny KONTAKT 1991  

Jury: Bożena Winnicka, Krzysztof Kopka, Jan Maciejowski, Janusz Majcherek, Tadeusz Minc, Igor Przegrodzki (wszyscy z Polski). 
LAUREACI NAGRÓD: 
Grand Prix festiwalu (nagroda Wojewody Toruńskiego) za „poszukiwanie oryginalnych form wypowiedzi scenicznej, świeżość i bogactwo wyobraźni, oraz precyzję wykonania” – spektakle Uczeń czarnoksiężnika w insc. Dany Bufkovej i Bedřicha Hányša i Czarodziejski flet wg Amadeusza Mozarta w insc. Wolf-Dieter Ludwig, Czarny Teatr „Velvets” z Wiesbaden. 
II nagroda (Prezydenta Miasta Torunia) – Strip-tease wg Sławomira Mrożka w reż. Ludmiły Roszkowan, Teatr-Studio „Cziełowiek” z Moskwy 
III nagroda – Sklepy cynamonowe wg Brunona Schulza w reż. Andrzeja Worona, Theater am Ufer z Berlina 
Nagroda rzeczowa (ufundowana przez Przedsiębiorstwo Handlowe Panda w postaci magnetowidu) – Być tam, być tu… wg Daniła Charmsa w reż. Oskarasa Koršunovasa, Konserwatorium Aktorsko-Reżyserskie z Wilna „Jury dziękuje pomysłodawcom i organizatorom festiwalu za stworzenie w Toruniu miejsca, w którym mogły się spotkać różne kultury narodów i krajów Europy Środka. Pozwalamy sobie wyrazić nadzieję, że ten KONTAKT ponad granicami rozpoczął szlachetny dialog między ludźmi Teatru.”

Newsletter

Tylko ciekawe wiadomości

Zapisz się na nasz newsletter. Wysyłamy wiadomości z nowym repertuarem i nowościami w ofercie teatru, a także atrakcyjnymi zniżkami.