[:en]

Missing content

[:pl]

Jury w składzie: Remigiusz Brzyk – reżyser (przewodniczący), Kalina Zalewska – krytyk teatralny oraz Lena Frankiewicz – aktorka i reżyserka przyznało następujące nagrody:

Najlepszy Debiutujący Aktor – Konrad Beta za rolę Benjamina w spektaklu Męczennicy Teatru Współczesnego w Szczecinie i Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu za zaufanie językowi teatralnemu reżyserki oraz konsekwentne budowanie postaci w ramach zaproponowanej konwencji.

Najlepsza Debiutująca AktorkaKarolina Kamińska za rolę Jennifer w spektaklu W mrocznym mrocznym domuTeatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie za aktorską dojrzałość, wdzięk i bezpretensjonalność w sportretowaniu nastoletniej bohaterki.

Najlepszy Debiut ReżyserskiMałgorzata Warsicka za spektakl Jakobi i Leidental Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie za inteligentne odczytanie tekstu, zaskakująco dojrzałą pracę z aktorem, wrażliwość muzyczną oraz poszukiwanie własnej formuły kontaktu z widzem w celu jego aktywnego uczestnictwa w przedstawieniu.

Nagroda Specjalna za Debiut Teatralny – zespół muzyczny Chłopcy kontra Basia, grający na żywo w spektakluMorfina Teatru Śląskiego w Katowicach za twórcze udźwiękowienie i odważny gest performatywny współtworzące tkankę przedstawienia.

Agata Dyczko, reżyserka spektaklu “Mały ma dziewczynę”, otrzymała zaproszenie do zrealizowania spektaklu w Teatrze im. Wilama Horzycy w przyszłym sezonie.

Program Festiwal Debiutantów “Pierwszy Kontakt”

23 – 29 maja 2015

23.05. 
Teatr Współczesny w Szczecinie, Molier „Szkoła żon”, reżyseria: Justyna Celeda 

 

Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu, Grzegorz Gołaszewski, Szymon Adamczak „Elsynor”, reżyseria: Grzegorz Gołaszewski 

24.05. 
Teatr Współczesny w Szczecinie (koprodukcja z Teatrem Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu), Marius von Meyenburg „Męczennicy”, reżyseria: Anna Augustynowicz 

 

Teatr Dramatyczny w Warszawie, Savyon Liebrecht „Rzecz o banalności miłości”, reżyseria: Wawrzyniec Kostrzewski 

 

25.05.  
Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Warszawie, David Mamet„Anarchistka”, reżyseria: Tomasz Szczepanek 

 

Teatr Polonia w Warszawie, Vahé Katcha „Kolacja kanibali”, reżyseria: Borys Lankosz 

26.05.  
Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, Hanoch Levin „Jakobi i Leidental”, reżyseria: Małgorzata Warsicka

Teatr Śląski w Katowicach, Szczepan Twardoch “Morfina“, reżyseria:  Ewelina Marciniak

27.05.  
Studio Teatralne KOŁO w Warszawie, Agata Dyczko, Tomasz Walesiak „Mały ma dziewczynę”, reżyseria: Agata Dyczko 

 

Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Neil LaBute „W mrocznym mrocznym domu”, reżyseria: Marcin Hycnar 

28.05. 
Teatr Collegium Nobilium w Warszawie, Wojciech Pitala „Niewinni postczarodzieje”, reżyseria: Wojciech Pitala

Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu, Bela Pintér „Królowa ciast”, Reżyseria: Ula Kijak

29.05.  
Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, Paweł Wolak i Katarzyna Dworak Wolak (PiK)„Droga śliska od traw. Jak to diabeł wsią się przeszedł.”, reżyseria: Paweł Wolak i Katarzyna Dworak (PiK) 

[:]

Newsletter

Dowiedz się pierwszy/a o nowym repertuarze

Zapisz się na nasz newsletter, aby bez problemu zarezerwować bilety. Wyślemy Ci też informacje o innych wydarzeniach, jak "Niedziela w Teatrze" czy zwiedzanie. Wysyłamy mailing maksymalnie 2 razy w miesiącu.