ODWAŻ SIĘ
Warsztaty wprowadzające w obszar zagadnień związanych z Teatrem. Struktura zajęć budowana jest wokół hasła ODWAGA. Jak nie bać się wejść na scenę? Co to znaczy być odważnym? Czy mam prawo do strachu i niepewności? Podczas zajęć pobudzimy twórcze myślenie.

CIAŁO W TEATRZE/ CIAŁO CIELESNOŚĆ SCENA/
Warsztaty poświęcone są jednemu z najtrudniejszych i najbardziej fascynujących tematów w teatrze: cielesności. Czy to właściwie zna czy, że mam ciało? Jakie informacje przenosi i co pamięta? Czym jest kontakt i bliskość. Podczas warsztatów praktycznych zastanowimy się, czy ciało otwiera nas czy zamyka na świat. Doświadczymy także pracy za pomocą improwizacji.

MOJA HISTORIA/ OPOWIEDZ MI SWOJĄ HISTORIĘ
Warsztaty dramaturgiczne. Każdy z nas jest ważny. Każdy z nas ma intrygującą i ważną historię do opowiedzenia. Każdy z nas jest twórcą. Podczas warsztatów będziemy pracować ze słowem – zarówno tym na papierze, jak i tym wybrzmiewającym w przestrzeni teatralnej. Każdy z nas stworzy własny świat na pograniczu fikcji i prawdy.

POSTACIE/ KOSTIUMY/ DLACZEGO JESTEŚ TAK UBRANY?
Różne kolory, faktury, rodzaje materiałów. Różne pomysły na postać. Po co kostium w tetrze?
Co mówi strój, ubiór o tobie?

LABORATORIUM EMOCJI
Czym są emocje w teatrze? Co oznacza, że aktor przeżywa? Jakie korzyści mogą płynąć z odczuwania emocji uznawanych za negatywne? Podczas działań teatralnych zastanowimy się nad rolę emocji w życiu człowieka, a także sprawdzimy, jak duży mają wpływ na społeczeństwo. Warsztaty są także okazją do treningu okazywania emocji i rozmawiania o nich. Pobudzimy także myślenie kreatywne, zastanawiając się m.in., w jaki sposób porusza się radość, a jakie dźwięki wydaje smutek.

Naszą ofertę edukacyjną kierujemy także do uczniów technikum, studentów kierunków technicznych oraz pasjonatów rzemiosła. Wspólnie udamy się w podróż po zakamarkach teatru i poznamy sposoby wykorzystania techniki w teatrze. Z uczestnikami spotkają się nasi oświetleniowcy, dźwiękowcy, krawcowe i wielu innych pełnych pasji mistrzów w swoim fachu. Do udziału w warsztatach zapraszamy także osoby zainteresowane kształceniem w kierunku reżyserii światła oraz inżynierii dźwięku.


Newsletter

Tylko ciekawe wiadomości

Zapisz się na nasz newsletter. Wysyłamy wiadomości raz w miesiącu, prezentując repertuar i nowości w ofercie teatru, a także atrakcyjne zniżki dla subskrybentów.

zapisz się

Instytucja kultury Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego