Kim jest artysta?

Czy każdy z nas może być artystą? Co to znaczy tworzyć? Co to jest dzieło? Podczas warsztatów próbujemy, działamy, tworzymy i nie boimy się zadawać pytań. Myślimy o każdym dziecku w kategorii TWÓRCA, rozbudzając jego kreatywność i dbając o to, by czerpało  z tego procesu maksymalnie dużo radości. 

Laboratorium emocji

Czym są emocje w teatrze? Co oznacza, że aktor przeżywa? Jakie korzyści mogą płynąć  z odczuwania emocji uznawanych za negatywne? Podczas działań teatralnych zastanowimy się nad rolę emocji w życiu człowieka. Warsztaty są także okazją do treningu okazywania emocji i rozmawiania o nich. Pobudzimy także myślenie kreatywne, zastanawiając się m.in., w jaki sposób porusza się radość, a jakie dźwięki wydaje smutek.

Poznaj teatr

Zajęcia służą odkrywaniu przestrzeni teatralnych, często na co dzień ukrytych przed widzami, a także poznaniu historii teatru oraz ludzi którzy w nim pracują. Zwiedzanie zakamarków teatru uzupełniają działania warsztatowe. 

Ścieżki do wyboru:

ZA KULISAMI

Zapraszamy uczestników na spacer ścieżkami i zakamarkami teatru, którymi na co dzień wędrują aktorzy. Zajrzymy do miejsc na co dzień niedostępnych dla widzów: garderoby, sali prób i innych fascynujących miejsc, które poznacie podczas spotkania. Podczas spaceru uczestnicy zmierzą się także z zadaniami aktorskimi. Czeka bowiem na nich rozgrzewka aktorska, twórcze zadania oraz możliwość występu na scenie.

ŚWIATŁO

Do udziału w ścieżce zapraszamy wszystkich zafascynowanych możliwościami, jakie daje światło w teatrze. Jak za jego pomocą budować przestrzeń? Co sprawia, że światło może być kolejnym aktorem? Co łączy je z dźwiękiem i ruchem? Jakie umiejętności są ważne, by sprawnie światła używać i budować na scenie nowe światy?  

DŹWIĘK

Muzyka, wyraźny głos aktora, odgłos kroków na scenie… Dźwięk w teatrze jest nośnikiem emocji i znaczeń. Pomaga budować sceniczne napięcie. Jest też narzędziem wymagającym. Zapraszamy na spotkanie z dźwiękowcami pracującymi w Teatrze Horzycy, którzy zarażą Was pasją do tego zawodu.  

KOSTIUM

Wraz z uczestnikami zajrzymy do pracowni krawieckiej w Teatrze, bo sprawdzić, jak powstają kostiumy, które potem oglądamy na scenie. Zastanowimy się, co możemy powiedzieć, za pomocą kostiumu oraz jakie znaczenie mają kolory, rodzaj materiału, faktura. Pomyślimy nad relacją kostiumów z aktorem, scenografią, ruchem. Pracownicy Teatru, dla których nie mają one tajemnic, podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. 

Teatr bliżej 

Pojedyncze lub złożone z kilku części warsztaty towarzyszące przygotowaniom do spektaklu lub odbywające się po premierze spektaklu, podczas których uczestnicy zostają wprowadzeni  w tematy podejmowanie przez twórców. Celem zajęć jest zapoznanie uczestników z praktycznym językiem teatru oraz poszerzenie perspektywy interpretacyjnej wzbogacającej odbiór spektaklu. Warsztaty prowadzą pedagodzy teatru, realizatorzy spektaklu: aktor, reżyser, scenograf, dramaturg, kompozytor.


Newsletter

Tylko ciekawe wiadomości

Zapisz się na nasz newsletter. Wysyłamy wiadomości z nowym repertuarem i nowościami w ofercie teatru, a także atrakcyjnymi zniżkami.

zapisz się