Dotknij Teatru to ogólnopolski projekt organizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. To wyjątkowo szeroka i interdyscyplinarna forma obchodów Dnia Teatru.

Koordynatorami ogólnopolskimi są Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

Teatr im. Wilama Horzycy włącza się w obchody organizując teatralną grę miejską “Krzyżacy” wspólnie ze studentami Animacji Kultury z Katedry Kulturoznawstwa UMK.

 
Teatralna gra miejska “Krzyżacy” przeniesie uczestników w czasie, aby pomogli bohaterom powieści Sienkiewicza. Fabuła zaczyna się w chwili, gdy na turniej rycerski do Torunia przybył dwór królewski. Podczas zwiedzania miasta Zbyszko zgubił cenne pióra obiecane Danusi. Szuka przyjaciół, którzy pomogą mu je odnaleźć. Zadaniem uczestników gry jest zdobycie piór i zmierzenie się z przeszkodami godnymi herbowych rycerzy. Po drodze nie zabraknie iście teatralnych akcji. Na najwytrwalszych i najszybszych śmiałków czekają wyjątkowe nagrody związane z premierą “Krzyżaków” na scenie Teatru im. W. Horzycy.
Termin: 1 kwietnia, godz. 12:00 – 14:30

Start: Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu

Przestrzeń gry: toruńska starówka

Zapisy: promocja@teatr.torun.pl; tel: 56 622 55 66 (do 30.03.2016)

Liczba miejsc ograniczona
Koncepcja i prowadzenie gry: studenci specjalizacji Animacja Kultury (Katedra Kulturoznawstwa UMK)
Regulamin Gry do pobrania: TGM_2016_regulamin
Partnerzy: Dom Muz w Toruniu, Centrum Kultury Zamek Krzyżacki w Toruniu
Newsletter

Dowiedz się pierwszy/a o nowym repertuarze

Zapisz się na nasz newsletter, aby bez problemu zarezerwować bilety. Wyślemy Ci też informacje o innych wydarzeniach, jak "Niedziela w Teatrze" czy zwiedzanie. Wysyłamy mailing maksymalnie 2 razy w miesiącu.