Paweł Paszta

Reżyser i pedagog. W latach 2003-2008 studiował na Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej, zaś w latach 2007-2012 na Wydziale Reżyserii Akademii Teatralnej (dyplom w 2012r. z wyróżnieniem, spektakl Pokojówki). W roku 2020 uzyskał tytuł naukowy doktora sztuki.


Dotychczas reżyserował m.in w Teatrze Norwida w Jeleniej Górze (Miłość i polityka), Teatrze Rozrywki w Chorzowie (musical Czarno na białym), Teatrze Współczesnym w Szczecinie (Pustostan) , Teatrze Horzycy w Toruniu(Napis, Hamlet, Koncert marzeń, Alicja w krainie czarów), a także wielokrotnie w Teatrze Żydowskim w Warszawie
.
W 2016 roku ukończył mistrzowski kurs reżyserii filmowej w Szkole Wajdy. W ramach cyklu Teatroteka w WFDiF w Warszawie przygotował spektakl teatru telewizji pt. Cicha noc. W dziedzinie reżyserii w operze debiutem Pawła Paszty był spektakl Il Trespolo Tutore – barokowa opera z 1679 roku, wystawiona w Teatrze Collegium Nobilium w marcu 2018 roku.
Oprócz pracy reżyserskiej, literackiej i drobnych zadań kompozytorskich, Paweł Paszta od 2007 jest instruktorem dramy i pracuje jako pedagog teatru. W latach 2015-2018 prowadził autorskie zajęcia teatralne na Wydziale Wokalnym w Szkole Muzycznej im. Józefa Elsnera przy ul. Miodowej w Warszawie, a latach 2013-2019 pracował na Wydziale Reżyserii Akademii Teatralnej w Warszawie przy zajęciach z seminarium reżyserskiego i w ramach tzw. Instytutu Opery. 

W Teatrze Horzycy pracuje od września 2017 roku na stanowisku zastępcy dyrektora ds. artystycznych oraz zastępcy dyrektora festiwali MFT Kontakt i FD Pierwszy Kontakt.

Newsletter

Tylko ciekawe wiadomości

Zapisz się na nasz newsletter. Wysyłamy wiadomości raz w miesiącu, prezentując repertuar i nowości w ofercie teatru, a także atrakcyjne zniżki dla subskrybentów.

zapisz się