Łukasz Misztal

Scenograf. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej oraz Wydziału Scenografii Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Współpracował z m.in. Konzert und Theater St.Gallen, STUDIO teatrgalerią, Komuną Warszawa, Teatrem Polskim im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy. Równolegle pracuje jako II scenograf filmów fabularnych, a także scenograf filmów krótkometrażowych. Spektakle i filmy, do których stworzył scenografię, pokazywane były podczas festiwali m.in.: Lift-Off Global Network w Londynie, Theater Networking Talents w Craiova, Forum Młodej Reżyserii w Krakowie, Nowe Epifanie w Warszawie.

Laureat Nagrody Scenograficznej im. Jerzego Moskala za projekt scenografii, kostiumów i światła do opery “Zagubiona autostrada” Olgi Neuwirth i Elfriede Jelinek, który pokazywany był w Centrum Scenografii Polskiej w Muzeum Śląskim oraz podczas Międzynarodowej Konferencji Scena Jutra. Za swój dyplom architektoniczny dotyczący zmysłów w architekturze współczesnej był nominowany do Inżynierskiego Dyplomu Roku SARP Wrocław.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy/a o nowym repertuarze

Zapisz się na nasz newsletter, aby bez problemu zarezerwować bilety. Wyślemy Ci też informacje o innych wydarzeniach, jak "Niedziela w Teatrze" czy zwiedzanie. Wysyłamy mailing maksymalnie 2 razy w miesiącu.