wróć

Wybitni poeci w Teatrze Horzycy!

Fot. archiwum poetki/ Wacław Kapusto

 

To będzie mistrzowska jesień! W sezonie teatralnym 2018-2019 ponownie zapraszamy Państwa do gościnnego i pełnego artystycznych doznań Salonu Poezji.

Wrzesień będzie należał do Zbigniewa Herberta – wybitnego poety, dramatopisarza i eseisty, którego pełne ironii wiersze dotykają tematu dziedzictwa i wydziedziczenia, historii i zagubienia współczesnego człowieka oraz potrzeby buntu i niezgody na zło. W listopadzie spotkamy się natomiast z twórczością Wisławy Szymborskiej – laureatki nagrody Nobla, którą profesor Bralczyk nazwał „mistrzynią słowa prostego i głębokiego”. Subtelny humor, błyskotliwa zabawa paradoksem, wrażliwość na detale oraz umiejętność pisania prostym językiem o sprawach najtrudniejszych – właśnie te cechy wyróżniają twórczość poetki.

Gościem specjalnym Salonu Poezji poświęconego twórczości Herberta będzie znana szerokiej publiczności i bardzo przez nią doceniana aktorka Edyta Jungowska. Podczas spotkania z twórczością Szymborskiej będziemy natomiast gościć Michała Rusinka – wybitnego literaturoznawcę, tłumacza, pisarza i sekretarza Wisławy Szymborskiej.

Spotkajmy się w Salonie Poezji!