Współpraca Teatru z Wydziałem Prawa i Administracji UMK

Sztuka i nauka wchodzą w twórczy dialog w ważnej sprawie: pogłębiania społecznej świadomości w kwestii praw dzieci. Chcemy, żeby były one powszechnie stosowane i funkcjonowały nie tylko jako piękna idea. W ramach Ogólnopolskiej Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej ,,Wychowujmy dzieci tak, by nie musiały kiedyś leczyć się z dzieciństwa – czyli o dziecinnie prostych dobrach prawnych dzieci” organizowanej na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zapraszamy na warsztaty artystyczne poświęcone prawom dzieci. Proponujemy eksperyment: powszechnie znane, jak się wydaje, idee i hasła sprawdzimy za pomocą głosu, rytmu i działań fizycznych. W ramach krótkiego, ale intensywnego spotkania zawiążemy wspólnotę – chór, który na głosy wyśpiewa i wykrzyczy prawa dziecka. Sprawdzimy, jakie emocje w nas się pojawią i czego doświadczy nasze ciało. Stańmy się na chwilę dziećmi i głośno powiedzmy: Mam prawo do…! Warsztaty poprowadzi absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie, Matylda Sielska i pedagożki teatru – Marta Lewandowska i Katarzyna Peplinska.

Konferencja została objęta Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Dziecka, Pana Marka Michalaka.

Warsztaty Chór S(Praw) Dzieci

9 marca 2018 r, godz. 10.00 – 11.00

Wydział Prawa i Administracji UMK

ul. Władysława Bojarskiego 3, Toruń

Matylda Sielska

studentka studiów magisterskich na  Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów             w Łodzi. Absolwentka teatrologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Stypendystka programu Erasmus na Uniwersytecie Wiedeńskim. Współpracuje na stałe m.in. z Chórem Polskiego Radia W 2016 roku wykonywała partię Czarownicy w operze „Dydona i Eneasz” Purcella w reżyserii Bartosza Buławy.

Marta Lewandowska

Absolwentka polonistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (specjalność teatrologiczna), członek Stowarzyszenia Pedagogów Teatru. Od 2005 roku związana z Teatrem im. Wilama Horzycy w Toruniu, gdzie pełni funkcję koordynatora pracy artystycznej i pedagoga teatru. Prowadziła w teatrze projekt TiSZ (Teatr i Szkoła) polegający na rocznej współpracy teatru i konkretnej szkoły oraz warsztaty do spektakli z repertuaru teatru. Uczestniczyła w wielu przedsięwzięciach Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie: TISZ ANEX, TISZ, Szkoła Pedagogów Teatru, Teatroteka Szkolna.

Katarzyna Peplinska

Pedagożka teatru, absolwentka wiedzy o teatrze oraz performatyki na Uniwersytecie Jagiellońskim, doktorantka w Katedrze Performatyki UJ. Od 2017 roku związana z Teatrem Horzycy, w którym zajmuje się promocją oraz edukacją teatralną. Pracuje także z dziećmi, seniorami i osobami z zaburzeniami psychicznymi.  Absolwentka Studium Kultury Społecznej przy Instytucie Studiów Zaawansowanych w Warszawie.

Newsletter

Tylko ciekawe wiadomości

Zapisz się na nasz newsletter. Wysyłamy wiadomości z nowym repertuarem i nowościami w ofercie teatru, a także atrakcyjnymi zniżkami.