Sierpień
ndpnwtśrczptso
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Obywatel. Historia z piosenkami Republiki

  • Opis
  • Zdjęcia
  • Recenzja
  • Realizatorzy
  • Ceny biletów

Premiera: 20 grudnia 2008 r.


Spektakl został zrealizowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Spektakl „Obywatel” to impresja na temat tekstów Grzegorza Ciechowskiego. Posłużyły one reżyserowi do pokazania mechanizmów działania pewnego biura, w którym panuje jasno ustalona hierarchia. Na czele zunifikowanych pracowników stoi niczym niewzruszony szef. To on ustala zasady działania, wszystko odbywa się pod jego dyktando. Ale dzieje się tak do czasu. Każdy człowiek ma jakieś słabości. Szef też. Uświadamia sobie, że świat który stworzył jest kaleki, ubogi, czegoś w nim brak. Brak miłości. Zaczyna marzyć, tęsknić za miłością… a w biurze pojawia się sabotażysta-wirus, który infekując dane i pracowników, zapowiada wielki przewrót oraz nadejście nowego porządku. Nadciąga Republika…


Udział biorą: Anna Chudek, Karina Krzywicka, Aleksandra Lis, Anna Magalska-Milczarczyk, Matylda Podfilipska, Mirosława Sobik, Agnieszka Wawrzkiewicz, Dariusz Bereski, Sławomir Maciejewski, Marek Milczarczyk, Michał Marek Ubysz, Grzegorz Wiśniewski.

Muzycy: Tomasz Pacanowski (gitara), Bartłomiej Gasiul (fortepian), Grzegorz Nadolny/Jakub Nowak (gitara basowa), Bogumił Romanowski (perkusja)

Czas trwania: 1 godz. 10 min. (bez przerwy)

Bończykowi udało się stworzyć spójna historię, opartą na kultowych piosenkach (przy muzyce na żywo) i świetnej choreografii. Opowieść o sztucznym zautomatyzowanym świecie, który rozpada się pod wpływem naturalnych emocji, nie traci – podobnie jak teksty Republiki – na aktualności.

Reżyseria: Jacek Bończyk
Kierownictwo i opracowanie muzyczne: Zbigniew Krzywański
Scenografia: Grzegorz Policiński
Kostiumy: Anna Sekuła
Ruch sceniczny: Inga Pilchowska

Ticket prices: normal – 30 PLN, reduced – 20 PLN,