Sierpień
ndpnwtśrczptso
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Nowy Don Kichot

  • Opis
  • Zdjęcia
  • Recenzja
  • Realizatorzy
  • Ceny biletów

Premiera: 8 stycznia 2011 roku


Scenariusz do spektaklu „Nowy Don Kichot” kryje w sobie wiele sztuk Aleksandra Fredry – znanych i mniej znanych. Fredro kochał ludzi i dlatego postaci jego dramatów są tak różnorodne i barwne: szlachetne, kłótliwe, przekorne, mściwe, śmieszne, zatwardziałe w swoich przekonaniach, naiwne, romantycznie kochliwe i wyrachowane. Wszystkie jednak przedstawione są z przychylnością. Ubrane w komediową formę wywołują uśmiech i sympatię widza.

„Nowy Don Kichot” jest opowieścią o życiu mężczyzny, który szuka tej jednej jedynej kobiety, tej jednej – prawdziwej – miłości. Wraz z bohaterem przechodzimy przez kolejne etapy jego poszukiwań. Poznajemy ludzi, z którymi przyszło mu się zetknąć, kobiety, które były obiektami jego westchnień.  A czy na końcu bohater powie „tak” czy „ożenić się nie mogę” pozostawmy teraz bez odpowiedzi.


Udział biorą: Maria Kierzkowska, Anna Romanowicz-Kozanecka, Anna Magalska-Milczarczyk, Aleksandra Lis (gościnnie), Mirosława Sobik, Radosław Garncarek (gościnnie), Łukasz Ignasiński, Paweł Kowalski, Sławomir Maciejewski (gościnnie), Marek Milczarczyk, Niko Niakas, Grzegorz Wiśniewski.

NAGRODA UMK (sezon 2010/2011) dla Grzegorza Wiśniewskiego za rolę Gdańskiego.

Czas trwania: 1 godz. 45 min. (bez przerwy)

Scena od samego początku kipi dowcipem, a spektakl idzie równym tempem. Rozpoczyna się w konwencji szkatułkowej – oto na scenie zasiadają: pianista oraz… publiczność. (…) Historię otwiera opowieść poczciwego kawalera, który przez cały spektakl uparcie zmierzać będzie do ślubnego kobierca, a drogę tą przetną pojawiający się jak z kapelusza antagoniści. Wielkie brawa za główną rolę dla Sławomira Maciejewskiego, przeskakującego z konwencji na konwencję. (Marcel Woźniak, Kulturalny Toruń, 18.01.2011)

Pomysł inscenizacyjny: Katarzyna Raduszyńska
Opieka artystyczna: Iwona Kempa
Scenariusz: Wojciech Zrałek-Kossakowski, Katarzyna Raduszyńska
Scenografia i kostiumy: Paweł Walicki
Muzyka: Dominik Strycharski
Akompaniament: Igor Nowicki /Jakub Mówka

Ticket prices: normal – 25 PLN, reduced – 18 PLN, school – 16 PLN