lipiec
ndpnwtśrczptso
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Kot w butach

  • Opis
  • Zdjęcia
  • Recenzja
  • Realizatorzy
  • Ceny biletów

Premiera: 12 grudnia 2009 roku


„Kot w butach” to propozycja dla najmłodszych widzów. Bajka muzyczna, do której teksty piosenek napisał Jacek Bończyk, a muzykę skomponował Zbigniew Krzywański, zaprasza do świata, w którym wszystko może się zdarzyć. Trzej bracia otrzymują w spadku niewielki majątek młynarza. Najstarszemu przypada młyn, Średniemu – osioł, a Młody musi zadowolić się kotem. Młody niepocieszony takim podziałem, opuszcza dom i wyrusza w świat. Pierwsze spotkanie z Kotem jest dla niego ogromnym zaskoczeniem. Okazuje się, że niechciany Kot jest niezwykły. Tytułowy bohater otrzymuje od swojego pana buty i rozpoczyna realizację tajemnego planu. Chce uczynić z Młodego wspaniałego księcia. Wraz z Kotem spotkamy wiele postaci: przyjacielskie, pomocne, mądre, ale również takie, które będą utrudniały drogę do wymarzonego celu. Dzięki sprytowi i pomysłowości Kot przezwycięży wszystkie przeszkody. A wszystko to w imię przyjaźni, bo gdy ma się przyjaciela, wszystko jest piękniejsze, wszystko staje się możliwe.


Udział biorą: Małgorzata Abramowicz, Karina Krzywicka (gościnnie), Aleksandra Lis (gościnnie), Anna Magalska-Milczarczyk, Ewa Pietras, Anna Romanowicz-Kozanecka, Agnieszka Wawrzkiewicz, Dariusz Bereski (gościnnie), Jarosław Felczykowski, Łukasz Ignasiński, Paweł Kowalski, Marek Milczarczyk, Tomasz Mycan, Arkadiusz Walesiak, Grzegorz Wiśniewski.

Czas trwania: 2 godz. 10 min. (z przerwą)

Toruński „Kot w butach” oparty jest w dużej mierze na piosenkach, do których słowa napisał Jacek Bończyk. Muzykalny zespół Horzycy bardzo dobrze się w tej konwencji odnajduje. I tu zwłaszcza porywa wręcz dusze widzów rewelacyjny wokalnie i aktorsko Grzegorz Wiśniewski, odtwarzający postać Kota. Gdybym była młodsza, chyba bym się w tym Kocie zakochała (Anita Nowak, Teatr dla Was, 20.12.2009).

Bajka z piosenkami
(na motywach Charlesa Perrault)
Libretto: Jacek Bończyk
Muzyka: Zbigniew Krzywański
Reżyseria: Jacek Bończyk
Kierownictwo muzyczne: Zbigniew Krzywański
Scenografia: Grzegorz Policiński
Kostiumy: Anna Sekuła
Choreografia: Inga Pilchowska

Ticket prices: normal – 25 PLN, reduced – 18 PLN, school – 16 PLN