Sierpień
ndpnwtśrczptso
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Klara

  • Opis
  • Zdjęcia
  • Recenzja
  • Realizatorzy
  • Ceny biletów

Prapremiera: 1 grudnia 2012 roku


Adaptacja powstała na podstawie debiutanckiej książki Izy Kuny „Klara”. Tytułowa Klara jest około czterdziestoletnią singielką, która nie ogrania własnego życia. Zagubiona w rzeczywistości miota się w toksycznych związkach: z matką, żonatym kochankiem i równie pogubioną przyjaciółką. W migawkach z życia poznajemy bohaterów uwikłanych w romanse – Klara kocha Aleksa, Aleks – Klarę (i żonę), Wronka – co chwilę innego. Acha, matka Klary też ma adoratorów, chociaż wciąż mówi, że zaraz umrze. Wszyscy zadają sobie ból, wybaczają, wspólnie płaczą, śmieją się, piją i łykają leki antydepresyjne. I wciąż w życie wkrada się surrealistyczny klimat i absurdalny humor. Będzie kot, który mówi, będą przedmioty w zaskakującym kształcie i kontekście. Będzie i gorzko i słodko, i strasznie i śmiesznie.

A skąd się w ogóle wzięła Klara? Nie mogąc pisać o sobie stworzyłam kobietę, którą nigdy nie byłam, ale którą czasami chciałabym być i która mi się podoba. Znajduję ją w wielu spotykanych przeze mnie ludziach – Iza Kuna.


Udział biorą: Małgorzata Abramowicz, Aleksandra Bednarz, Anna Kociarz (gościnnie), Anna Magalska-Milczarczyk, Ewa Pietras, Anna Romanowicz-Kozanecka,Teresa Stępień-Nowicka, Jolanta Teska, Agnieszka Wawrzkiewicz, Łukasz Ignasiński, Paweł Kowalski, Marek Milczarczyk, Tomasz Mycan, Paweł Tchórzelski.

Czas trwania: 1 godzina 20 minut (bez przerwy)

Rewelacyjna gra aktorska uwydatnia śmieszność problemów dzisiejszych singli. Bez zbędnego moralizatorstwa, pozostawiając pole do własnych rozważań oraz karykaturalizując „modne” współcześnie postawy, twórcy spektaklu dokonują krytyki konsumpcyjnego i egoistycznego stylu życia. (Katarzyna Wiśniewska, Nowa Siła Krytyczna, 12.12.2012)

Recenzja_Klara

Tekst: Iza Kuna
Adaptacja: Małgorzata Sikorska-Miszczuk
Reżyseria: Piotr Kruszczyński
Scenografia/video: Mirek Kaczmarek
Muzyka: Bartosz Chajdecki

Ticket prices: normal – 25 PLN, reduced – 18 PLN, school – 16 PLN