Ingrid Lausund to niemiecka dramatopisarka, reżyserka i aktorka. Studiowała aktorstwo i reżyserię w Theaterakademie Spielstatt w Ulm,  a po studiach otrzymała etat reżyserski i aktorski w Ravensburger Theater. Pracuje w Deutsches Schauspielhaus w Hamburgu, dla którego napisała i wystawiła m.in. ,,Skrzywienie kręgosłupa”. Lausund jest także profesorem gościnnym w Mozarteum w Salzburgu.

Dramaty Lausund wyróżnia ostre i krytyczne spojrzenie autorki na rzeczywistość oraz jej doskonały słuch językowy. Niemiecka dramatopisarka często umieszcza akcję w miejscach, które stają się metaforami współczesności, np. w biurze lub hipermarkecie. Lausund diagnozuje problemy współczesnych społeczeństw i jednostek uwikłanych w mechanizmy polityczno-społeczne. Zwraca uwagę na kult sukcesu za wszelką cenę i paniczny lęk przed porażką (,,Skrzywienie kręgosłupa”), konsumpcjonizm (,,Hysterikon”) oraz trudną sztukę pomagania innym (,,Benefitz”). Poważna, skłaniająca do refleksji tematyka zostaje w dramatach Lausund zderzona z komizmem, absurdem oraz ironią. Dzięki potencjałowi krytycznemu oraz dynamicznej i precyzyjnej dramaturgii sztuki Lausund cieszą się powodzeniem na wielu scenach.

Newsletter

Tylko ciekawe wiadomości

Zapisz się na nasz newsletter. Wysyłamy wiadomości raz w miesiącu, prezentując repertuar i nowości w ofercie teatru, a także atrakcyjne zniżki dla subskrybentów.

zapisz się