wróć

Rozpoczynamy nowy sezon z nową dyrekcją!

Andrzej Churski od pierwszego września obejmuje funkcję dyrektora naczelnego, a Paweł Paszta zastępcy dyrektora ds. artystycznych. W Teatrze Horzycy rozpoczyna się nowy sezon.

Od września do czerwca zobaczymy pięć nowych premier i wiele atrakcyjnych wydarzeń. Karolina Kirsz, młoda reżyserka z Warszawy, przygotuje współczesną gorzką tragikomedię pt. Skrzywienie kręgosłupa. Jeszcze przed końcem roku kalendarzowego, w grudniu, zobaczymy spektakl w ramach inscenizacji polskiej literatury klasycznej, a będzie to Tango Sławomira Mrożka w reżyserii Piotra Ratajczaka. W marcu na dużej scenie niemiecko-polski reżyser Wojtek Klemm zrealizuje zaś Króla Edypa – dramat antyczny, ważny i wiele mówiący w obecnych czasach o kondycji naszego współczesnego „bohatera”. Na wiosnę, na małej scenie powstanie tekst pisany specjalnie na zamówienie teatru i adresowany do młodzieży. Autorem i reżyserem jest Tomasz Kaczorowski wielokrotnie doceniany w ostatnich latach w Polsce reżyser specjalizujący się w literaturze poruszającej problemy ważne dla młodych widzów. Ostatnią premierą planowaną na czerwiec jest baśń dla dorosłych Nathan mędrzec w reżyserii Piotra Kurzawy.

Prócz powyższych premier teatr uruchamia kilka nowych projektów. Już 13.10 premiera kabaretu literackiego w teatralnej kawiarni Wejściówka (w piwnicach teatru), a 5.11 odbędzie się inauguracja Salonu Poezji z udziałem Anny Dymnej – nowego cyklicznego wydarzenia. Teatr przygotowuje też zintegrowany program działań edukacyjnych, w ramach których uruchomiony zostanie szereg atrakcji dla każdej grupy wiekowej. W maju festiwal Kontakt w międzynarodowej edycji, w nowej formule, rozszerzony o dodatkowe projekty w teatrze i poza nim.

Tymczasem zapraszamy już 2.09 o 17:00 na Narodowe Czytanie Wesela Stanisława Wyspiańskiego! Aktorzy Teatru Horzycy zaproszą chętnych widzów do współudziału w odczytaniu fragmentów tego ważnego dzieła z narodowej biblioteki dramatów.