wróć

Repertuar na grudzień już dostępny!

Drodzy Widzowie!

Zachęcamy Was do zapoznania się z repertuarem grudniowym. Możecie sprawdzić go tutaj.

W grudniu zapraszamy na „Między nami”, czyli niezwykłe, pełne emocji spotkanie z poezją Jacka Kaczmarskiego i Marcina Świetlickiego. Jest to zarazem ostatnia okazja, by zobaczyć  recital, który powstał w ramach Sceny Propozycji Aktorskich.

Mamy też doskonałą wiadomość dla naszych najmłodszych widzów: zagramy uwielbianą przez dzieci baśń „Dwanaście miesięcy”!

Na scenie pojawi się także „Napis”, za którego reżyserię Paweł Paszta otrzymał Nagrodę Uniwersytetu Mikołaja Kopernika dla autorów największego wydarzenia artystycznego sezonu 2016/2017 w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu.

Przed nami największe święto teatru, czyli premiera! Twórcy spektaklu „Dziadek do orzechów. Nowe historie” zainspirowani motywami z książki E.T.A Hoffmanna, zabierają widzów w podróż do krainy, w której fikcja miesza się z dokumentem.  Na scenie obok aktorek i aktorów Teatru Horzycy wystąpią seniorzy. Posłuchajmy ich opowieści. Na spektakl zapraszamy dorosłych i młodzież od 16 roku życia.

Chcemy z naszymi widzami celebrować świąteczno-noworoczny okres. Zapraszamy na „Józefa i Marię”, wzruszający spektakl o potrzebie bliskości oraz „W co się bawić?”, czyli interpretacje niezapomnianych piosenek Wojciecha Młynarskiego. Dla widzów przygotowaliśmy dodatkowe niespodzianki. A wszystkim, którzy spędzą z nami wieczór sylwestrowy, zapewniamy wejście w nowy rok w doskonałych nastrojach!

Przed nami także czytania performatywne oraz bogaty program wydarzeń okołoteatralnych.

2 grudnia zapraszamy na czytania tekstów, które są efektem warsztatów dramaturgicznych „Niepodlegli 18-18”. Po czytaniach, o godz. 19.00, odbędzie się debata, której gościem będzie litewski historyk Laurynas Vaičiūnas.

Ogromną sympatią widzów cieszy się cykl „Zza kulis. Anegdoty”. Punktem wyjścia kolejnego spotkania będą historie aktorskich narodzin. Aktorzy opowiedzą o pierwszych występach na scenie oraz będą  wspominać szkołę teatralną  i swoje początki w Teatrze Horzycy.

Spotkajmy się przy wspólnym stole podczas Niedzieli w Teatrze. Pysznemu śniadaniu będą towarzyszyć rodzinne warsztaty artystyczne inspirowane grudniową premierą Teatru – spektaklem „Dziadek do orzechów. Nowe historie”. Głównym bohaterem warsztatów będą… orzechy.

9 grudnia odbędzie się także kolejna edycja akcji „Kup ciuszek”. Jeśli wciąż szukają Państwo idealnej, sylwestrowej kreacji, nie może Was zabraknąć na wyprzedaży teatralnej garderoby. Tym razem proponujemy bowiem stroje w stylu glamour.

Drodzy Widzowie. Spędźcie z nami piękny, bogaty w wydarzenia i przeżycia grudzień. Do zobaczenia w Teatrze!