wróć

Rajd bez Barier w naszym Teatrze

Fot. Anna Żórawska

 

W zeszły czwartek, 28 czerwca, gościliśmy w naszym Teatrze grupę z Rajdu bez Barier. W projekcie organizowanym przez Fundację Kultury bez Barier uczestniczą osoby z niepełnosprawnościami wzroku, słuchu, a także po raz pierwszy – ze spektrum autyzmu.

Grupa wzięła udział w warsztatach teatralnych, które prowadziły: aktorka Anna Magalska oraz pedagożka teatru Katarzyna Peplinska. Tematem przewodnim warsztatów było hasło „Wyobraź sobie…”. Nie zabrakło działań ruchowych i improwizacji, podczas których uruchamialiśmy kreatywność i pogłębialiśmy świadomość ciała. Było to ważne, satysfakcjonujące doświadczenie, które na nowo pokazało nam, że teatr jest doskonałym środkiem komunikacji z drugim człowiekiem. Cieszymy się także z dyskusji, podczas której zastanawialiśmy się wspólnie, jakie jeszcze bariery można zlikwidować, by czynić teatr bardziej dostępnym i przyjaznym miejscem.

Z radością informujemy także, że spektakl „9 x John L.” został wzbogacony o audiodeskrypcję, którą czytała Mirosława Sobik. Autorką tekstu jest Anna Żórawska.

Za pomoc i życzliwość dziękujemy Fundacji Kultury bez Barier, Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu dla Dzieci i Młodzieży Słabowidzącej i Niewidomej im. L. Braille’a w Bydgoszczy oraz Pani Elżbiecie Olszewskiej.