wróć

Projekt „Oczy otwarte – spektakle z audiodeskrypcją i warsztatami”

Od marca do grudnia 2019 roku realizowaliśmy projekt „Oczy otwarte-spektakle z audiodeskrypcją i warsztatami” dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

W ramach projektu odbyły się spektakle z audiodeskrypcją: „Dziadek do orzechów. Nowe historie”, „Natan mędrzec”, „Wróg się rodzi”, „Hamlet”. Osoby z niepełnosprawnością wzroku wzięły także udział w warsztatach teatralnych wprowadzających w tematykę spektaklu.

Zorganizowaliśmy szkolenie z komunikacji z osobami z niepełnosprawnością wzroku oraz warsztaty  z pisania audiodeskrypcji (prowadzenie: Anna Żórawska i Robert Więckowski z Fundacji Kultury bez Barier) oraz warsztaty lektorskie (prowadzenie: Stefan Knothe, aktor dramatyczny i dubbingowy, lektor audiodeskrypcji).

Bardzo dziękujemy wszystkim Widzom za obecność i dzielenie się wrażeniami. Podziękowania kierujemy także do partnerów projektu – Polskiego Związku Niewidomych, koło w Toruniu oraz Fundacji Szansa dla Niewidomych w Bydgoszczy.

Obecnie planujemy dalsze działania, które pomogą w udostępnianiu naszego Teatru dla osób  z niepełnosprawnościami sensorycznymi.

                                                                                                                                   

 

fot. Wojtek Szabelski