wróć

Czy potrzebujemy bohaterów? – spektakl „Hamlet” z debatą

Czy potrzebujemy bohaterów? – spektakl „Hamlet” z debatą

Dobry dialog ze zgodą na różnice zdań, spokojna wymiana argumentów, spojrzenie na temat z różnych perspektyw – debata towarzysząca spektaklowi „Natan mędrzec” w ramach studenckiego czwartku była bardzo udana. Wyszliśmy z niej pełni refleksji, otwarci na kontynuowanie niełatwej i wielopoziomowej dyskusji wywołanej pytaniem „Czy islam jest zagrożeniem dla naszej kultury?”. Bardzo dziękujemy naszym ekspertom: dr Lidii Chylewskiej-Barakat i dr Arkadiuszowi Wagnerowi. Dziękujemy także Widzom za obecność, otwartość oraz za wszystkie refleksje i pytania.

Kolejna debata odbędzie się 30 października i będzie towarzyszyła spektaklowi „Hamlet” w reż. Pawła Paszty. Tym razem chcemy zaproszonych ekspertów i widzów zapytać o to, czy potrzebujemy bohaterów.

Jak Państwo myślą? Kim właściwie jest bohater? Czy bohaterowie nas inspirują czy stanowią ciężar? Co myślimy o antybohaterach? Bądźcie z nami 30 października, o godz. 20.30 na debacie „Czy potrzebujemy bohaterów?”. Wstęp wolny.

W debacie wezmą udział: ks. dr hab. Piotr Roszak i reżyser Jakub Skrzywanek. Dyskusję poprowadzi dziennikarka Natalia Waloch.

Debaty wokół ważnych, współczesnych tematów inspirowanych tematyką spektaklu  rozwijają sztukę kulturalnej dyskusji, z szacunkiem dla odmiennych poglądów. Wprowadzają także cenne konteksty, pomocne przy odbiorze spektaklu.

Zapraszamy: studentki i studentów, wykładowczynie i wykładowców, całe rodziny, seniorki i seniorów oraz wszystkich tych, którzy wierzą w dobry dialog ponad podziałami i różnicami.