Teatr im. Wilama Horzycy ogłasza otwarty nabór uczestników warsztatów dramaturgicznych. Do naboru może zgłosić się duet reżyser/ka-dramaturg/żka, którzy posiadają doświadczenie dramaturgiczne, dramatopisarskie i reżyserskie bez względu na wiek, miejsce zamieszkania, narodowość i posiadane obywatelstwo, piszący w języku polskim.

Projekt „Polsko-litewsko-białoruskie warsztaty dramaturgiczne” ma na celu stworzenie przez uczestników warsztatów oryginalnych tekstów teatralnych inspirowanych tematem wspólnej historii Polski, Litwy i Białorusi oraz stosunków polsko-litewsko-białoruskich w czasach historycznych i współczesnych. W projekcie uczestniczą 3 pary (dramaturg/żka i reżyser/ka), po jednej parze z Polski, Litwy i Białorusi.

Językiem roboczym warsztatów jest język angielski i/lub rosyjski. Teksty teatralne będą tworzone w językach polskim, litewskim, białoruskim lub rosyjskim.  

Projekt będzie zrealizowany w trzech sesjach:

– pierwszej sesji roboczej (14-17.11.2019 r.)  w Wilnie,

– drugiej sesji roboczej (28.11-1.12.2019 r.) w Toruniu,

– trzeciej sesji roboczej z uczestnictwem aktorów i prezentacją gotowych tekstów teatralnych w ramach czytań performatywnych w Mińsku (16-20.12.2019 r.).

Zgłoszenie do naboru dokonywane jest wyłącznie drogą elektroniczną na adres e-mail: edukacja@teatr.torun.pl do dnia 28.10.2019 roku.   

Prosimy o przesłanie następujących dokumentów: Opisu doświadczenia zawodowego (zrealizowane projekty, udział w warsztatach, szkoleniach, konkursach, festiwalach, wykształcenie…) obu zgłaszających się osób (reżyser/ka i dramaturg/żka) oraz Koncepcji projektu warsztatowego (w formie eksplikacji – projektu tekstu teatralnego, który będzie rozwijany w trakcie warsztatów, max. 2000 znaków). Wymienione dokumenty powinny być zapisane w jednym z następujących formatów plików: pdf, doc, docx, odt, rtf.

Uczestników wybierzemy do dnia 4.11.2019 r.

Wybranym uczestnikom zapewniamy: wyżywienie, zakwaterowanie w trakcie wszystkich sesji (zgodnie z harmonogramem), a także przejazd z wybranego miejsca z terytorium Polski na sesję warsztatową w Wilnie i sesję w Mińsku. Uczestnicy otrzymają także wynagrodzenie za udział w projekcie.

 Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem.

Warsztaty dramaturgiczne regulamin

Projekt sfinansowano ze środków MKiDN w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na 2017-2022, w ramach programu dotacyjnego Instytutu Adama Mickiewicza „Kulturalne pomosty”.

                  

www.culture.pl

Newsletter

Tylko ciekawe wiadomości

Zapisz się na nasz newsletter. Wysyłamy wiadomości z nowym repertuarem i nowościami w ofercie teatru, a także atrakcyjnymi zniżkami.