Fot. Łukasz Piecyk

Roberto Succo nazywano Potworem z Mestre. Co sprawiło, że zabijał? Jak duży wpływ na jego osobowość miało społeczeństwo? Jaki udział w stworzeniu Potwora miały media? Czy człowiek rodzi się psychopatą czy takim się staje? A może o zbrodni decyduje chemia mózgu?

Zapraszamy na warsztaty do spektaklu „Roberto Zucco” w reżyserii Leny Frankiewicz, podczas których spotkamy się z aktorem Maciejem Raniszewskim oraz z Marcelem Woźniakiem, autorem kryminałów, którzy podejmą temat obecności morderców w zbiorowej wyobraźni. Kiedy nią zawładnęli? Dlaczego fascynują nas seriale o seryjnych mordercach i co to o nas mówi? Z czym możemy się zmierzyć dzięki kryminałom i medialnym doniesieniom o zbrodniach? Między innymi te zagadnienia zostaną poruszone podczas warsztatów, w czasie których uczestnicy wcielą się także w role profilerów.  Spotkanie odbędzie się w scenografii autorstwa Michała Korchowca.

Warsztaty do spektaklu „Roberto Zucco” w reż. Leny Frankiewicz

Temat:  Mordercza wyobraźnia. Skąd wzięli się słynni mordercy?

Prowadzenie: Maciej Raniszewski, Marcel Woźniak

Data: 2 marca, godz. 15.00 – 17.00

Miejsce: Duża Scena, miejsce zbiórki: POCZEKALNIA

Ilość uczestników: 20

Obowiązują wcześniejsze zapisy: edukacja@gmail.com

Zapisy będą przyjmowane do 26 lutego.

Warunkiem udziału w warsztatach jest zakup biletu na spektakl „Roberto Zucco”.

Maciej Raniszewski

Absolwent Wydziału Aktorskiego PWST w Krakowie, w zespole Teatru Horzycy od 2012 r. Występuje m.in. w spektaklach: „Bramy raju” Andrzejewskiego w reż. Krzysztofa Rekowskiego, „Krzyżakach” Sienkiewicza w reż. Michała Kotańskiego „Skrzywieniu kręgosłupa” Lausund w reż. Karoliny Kirsz. W „Roberto Zucco” Koltèsa w reż. Leny Frankiewicz gra tytułową rolę.

Marcel Woźniak

Autor toruńskich powieści kryminalnych, scenarzysta, literaturoznawca. Absolwent Adaptacji Scenariuszowej w Warszawskiej Szkole Filmowej, doktorant literaturoznawstwa na UMK w Toruniu. Był scenarzystą tv (TVN, Polsat) i dziennikarzem radiowym (Radio PLUS 92,8fm). Autor „Biografii Leopolda Tyrmanda. Moja śmierć będzie taka jak moje życie”. (Wydawnictwo MG). Laureat Książki Miesiąca (Biografie, grudzień 2016) „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”, stypendysta Prezydenta Torunia w dziedzinie kultury (2011, 2013, 2015). Prozatorsko debiutował kryminałem „Powtórka” (Wydawnictwo Czwarta Stron). Obecnie promuje drugi tom – „Mgnienie”. Na sierpień 2018 zaplanowano premierę finałowej części trylogii – „Otchłań”.

Newsletter

Tylko ciekawe wiadomości

Zapisz się na nasz newsletter. Wysyłamy wiadomości z nowym repertuarem i nowościami w ofercie teatru, a także atrakcyjnymi zniżkami.