Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest postanowił uhonorować Flisakiem 2015 aktora naszego Teatru, Pawła Tchórzelskiego w uznaniu jego wkładu w rozwój kina regionalnego. Nagroda została wręczona 18 października w “Od Nowie” podczas Gali Otwarcia Tofifest.
 
Aktor od lat 90. XX wieku gra w niezależnych produkcjach toruńskich reżyserów. M. in. w komedii o Krzyżakach Remigiusza Zawadzkiego oraz Jarosława i Pawła Jaworskich “Bartenstein 12-86”,  “Panoptikonie” i “Hakerach Wolności’ Marcina Gładycha, “Caissie” Marcela Woźniaka.
 
“Jest znakomitym aktorem o ogromnym, otwartym sercu, który zawsze pomaga w realizacji projektów sercem pisanych” – mówi Kafka Jaworska, dyrektorka Tofifest.
 
Flisak Tofifest jest najstarsza nagrodą toruńskiego festiwalu. Przyznawany od 2003 roku, zawsze pod patronatem prezydenta Torunia, Michała Zaleskiego, trafia w ręce najciekawszych twórców kina, związanych z regionem kujawsko-pomorskim.
 
Gratulujemy!
Newsletter

Tylko ciekawe wiadomości

Zapisz się na nasz newsletter. Wysyłamy wiadomości z nowym repertuarem i nowościami w ofercie teatru, a także atrakcyjnymi zniżkami.