Dramaturżki i dramaturdzy!

W związku z licznymi prośbami przedłużamy nabór na warsztaty dramaturgiczne „Niepodlegli 18-18”. Organizuje je Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu wraz ze swoim litewskim partnerem Teatrem Dramatycznym im. Juozasa Militnisa w Poniewieżu. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 15 kwietnia.

Uczestnicy warsztatów pod okiem mistrzów: Jolanty Janiczak (Polska) i Mariusa Ivaškevičiusa (Litwa) będą rozwijali projekty sztuk teatralnych na temat współczesnych stosunków polsko-litewskich i odzyskania niepodległości przez oba kraje w roku 1918.

Do udziału w warsztatach zaproszeni zostaną trzej dramatopisarze/dramaturdzy z Polski i trzej z Litwy.

Odbędą się trzy sesje – pierwsza w dniach 19-25 maja 2018 podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego “Kontakt” w Toruniu, druga w ostatnim tygodniu sierpnia 2018 w Poniewieżu i trzecia, również w Poniewieżu, w trakcie Festiwalu Dramaturgii Współczesnej na przełomie września i października 2018, podczas której w formie czytań zostaną zaprezentowane rezultaty warsztatów. Czytania odbędą się również pod koniec roku 2018 w Toruniu.

Autorzy będą pisali sztuki w swoich językach (odpowiednio polski i litewski), które następnie będą tłumaczone na drugi język. Językiem roboczym będzie angielski.

Do udziału zapraszamy osoby posiadające doświadczenie dramatopisarskie, dramaturgiczne bądź inne literackie. Nie przewidujemy żadnych ograniczeń wiekowych, ze względu na obywatelstwo czy kraj zamieszkania. Jedynym wymogiem jest tworzenie w języku polskim (dla uczestników z Litwy w języku litewskim).

Zgłoszenia w formie elektronicznej należy przesyłać na adres koordynatora projektu: tomasz.leszczynski@tlen.pl w nieprzekraczalnym terminie do 6.04.2018. Zgłoszenie powinno zawierać: CV zgłaszającej się osoby, próbki dotychczasowej twórczości dramaturgicznej (max. 10 stron maszynopisu), Koncepcję Projektu Warsztatowego (w formie eksplikacji – projektu tekstu teatralnego, który będzie rozwijany w trakcie warsztatów, max. 3 strony maszynopisu). Wymienione dokumenty powinny być zapisane w jednym z następujących formatów plików: pdf, doc, docx, odt, rtf.

Teatr im. Wilama Horzycy prowadzi nabór jedynie uczestników ze strony polskiej. Nabór uczestników ze strony litewskiej prowadzi Teatr Dramatyczny im. Juozasa Miltinisa: http://miltinio-teatras.lt/nepriklausomi-18-18-kvieciame-dalyvauti-tarptautinese-dramaturgu-kurybinese-dirbtuvese/

Wyniki naboru podane zostaną do dnia 20.04.2018. Wybrane osoby zostaną również poinformowane indywidualnie drogą mailową.

W razie pytań prosimy o kontakt na podany powyżej adres e-mail.

Regulamin    do pobrania.

Newsletter

Tylko ciekawe wiadomości

Zapisz się na nasz newsletter. Wysyłamy wiadomości raz w miesiącu, prezentując repertuar i nowości w ofercie teatru, a także atrakcyjne zniżki dla subskrybentów.

zapisz się