Zapraszamy na dwutygodniowe intensywne warsztaty artystyczne dla młodzieży w wieku 16-20 lat dotyczące tematu miłości.

Warsztaty będą odbywać się codziennie na świeżym powietrzu oraz online między 20 lipca a 2 sierpnia i zakończą się premierą stworzonego wspólnie wideo-spektaklu. 

Warsztaty teatralne, twórcze, dramaturgiczne, choreograficzne, muzyczne oraz promocyjne poprowadzą aktorzy/aktorki oraz pedagodzy/pedagożki związani z Teatrem Horzycy: Łukasz Ignasiński, Wojciech Jaworski, Joanna Rozkosz, Katarzyna Pągowska, Katarzyna Peplinska-Pietrzak, Marta Siwicka oraz Piotr Śnieguła.

Miłość to temat, który wciąż na nowo inspiruje twórców. Podczas tegorocznych wakacyjnych warsztatów chcemy skupić się na jej dwóch obliczach – miłości partnerskiej oraz miłości do samego siebie.

Co sprawia, że się zakochujemy? Co kształtuje nasz sposób postrzegania miłości? Jaki jest wpływ kultury i społeczeństwa na nasze wybory uczuciowe? Za co kocham siebie i jak tę miłość w sobie pielęgnować? To tylko niektóre pytania, na które będziemy szukać odpowiedzi.

Harmonogram zajęć:

10.00 – 13.00 – warsztaty na świeżym powietrzu (start pod Teatrem Horzycy)

15.00 – 17.30 – warsztaty online na platformie ZOOM

Uczestnicy biorą udział we wszystkich warsztatach, dopuszczamy nieobecność w ciągu jednego dnia.

Zajęcia będą odbywać się w dwóch grupach, liczących do 11 osób, zgodnie z wytycznymi GIS, MZ i MEN dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży.

Jak się zgłosić?

Wypełnij formularz zgłoszeniowy https://bit.ly/37tpYUO i wyślij go do 30 czerwca włącznie. Ilość miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

Każda osoba, która prześle zgłoszenie otrzyma wiadomość dot. udziału w projekcie.

Bilet wstępu na cały cykl warsztatów kosztuje 50 zł i można go zakupić w kasie Teatru po otrzymaniu wiadomości o zakwalifikowaniu do projektu.

Więcej informacji znajduje się w regulaminie: Regulamin Miłość

Masz dodatkowe pytania – wyślij wiadomość na k.pagowska@teatr.torun.pl

Lato w teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

OPIS PROGRAMU  

LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym. W aktualnej 13. edycji programu dofinansowanie otrzymało 40 ośrodków z całej Polski – 17 organizacji pozarządowych i 23 samorządowe instytucje kultury. Instytucje, które w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie organizowały Lato w teatrze, mają za zadanie zrealizować projekt wspólnie z organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie. Ten moduł został nazwany Lato w teatrze +, a dofinansowanie przyznano 4 ośrodkom. Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.

Więcej informacji na temat programu na:

www.latowteatrze.pl

www.facebook.com/programLatowteatrze

https://www.facebook.com/instytutteatralny

LATO W TEATRZE 2020 organizują:

w ramach modułu LATO W TEATRZE+

Gminny Ośrodek Kultury w Górznie + Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Płośnicy Gminny Ośrodek Kultury w Stepnicy + Stowarzyszenia Plantacja Wyobraźni – Mały Dom z Barlinka Grupa Inicjatywna Baranówko + Wiejskie Stowarzyszenie Integracyjne Wiestin Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA w Krakowie + Fundacja Migawka

w ramach modułu LATO W TEATRZE

A la teatr, Babiogórskie Centrum Kultury im. dr Urszuli Janickiej – Krzywdy, Biblioteka – Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo, Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice, Centrum Kultury i Promocji Gminy Strzyżewice z siedzibą w Piotrowicach, Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim, Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach, Dom Kultury w Strzelnie, Fundacja Ditero, Fundacja KONTRA/BANDA, Fundacja MUCHA, Fundacja PRO FUTURO, Fundacja t:, Fundacja Teatr Latarnia, Fundacja TIFF Collective, Gminne Centrum Kultury w Gorzycach, Gminny Ośrodek Kultury w Uściu Gorlickim, Lubartowski Ośrodek Kultury, Małopolski Instytut Kultury w Krakowie, Miejski Teatr Miniatura, Ośrodek Teatralny Kana, Ośrodek Kultury Kraków – Nowa Huta, Słupski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Bliżej Szkoły, Stowarzyszenie Kolektyw Kobietostan, Stowarzyszenie K.O.T., Stowarzyszenie Multi.Art, Stowarzyszenie Origo, Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Dobre, Stowarzyszenie Teatr Nowy, Suwalski Ośrodek Kultury, Śląski Teatr Lalki i Aktora "Ateneum, Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu, Teatr Kameralny w Bydgoszczy, Terra Artis Lanckorona.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy/a o nowym repertuarze

Zapisz się na nasz newsletter, aby bez problemu zarezerwować bilety. Wyślemy Ci też informacje o innych wydarzeniach, jak "Niedziela w Teatrze" czy zwiedzanie. Wysyłamy mailing maksymalnie 2 razy w miesiącu.