wróć

„Mazagan. Miasto”. Premiera studencka z debatą | Obcy w domu. Gość czy najeźdźca?

Serdecznie zapraszamy na premierę studencką spektaklu „Mazagan. Miasto” w reż. Judyty Berłowskiej, po której odbędzie się debata „Obcy w domu. Gość czy najeźdźca?”.

Zainspirowani wątkami spektaklu chcemy zapytać o zjawisko emigracji. Co sprawia, że ludzie decydują się porzucić swój dom i zbudować go na nowo w innym miejscu?

Jak postrzegamy emigrantów? Kiedy stajemy się kolonizatorami? I czy prawo do domu jest prawem człowieka?

Zachęcamy do udziału w potrzebnej i ważnej dyskusji.

14 listopada
spektakl godz. 19:00
debata rozpocznie się ok. godz. 20.30,
Biblioteka Wydziału Prawa i Administracji UMK, ul. W Bojarskiego 3.

Studenci posiadający ważną legitymację mogą kupić bilety w promocyjnej cenie 15 zł. Liczba promocyjnych biletów ograniczona.

Bilety:
https://teatrtorun.bilety24.pl/nfrontbuy/buy/id/270207/ref/b24_teatrtorun/lang

 

Opis spektaklu:

Mazagan to opowieść o domu i o mieście.

Mazagan to opowieść dla  tęskniących za domem i poszukujących swojego miejsca na ziemi.

Mazagan to opowieść o nas i naszych mikroświatach wypełnionych opowieściami.

Twórcy spektaklu „Mazagan. Miasto” zapraszają widzów do udziału we wspólnej zabawie oraz eksperymencie. Inspiracją dramatu Beniamina Bukowskiego jest historia Mazaganu – miasta, które przepłynęło ocean. Leżące w Maroku portugalskie miasto zostało przeniesione do Belem w Ameryce Południowej po oblężeniu przez Maurów w 1769 roku. Mazagan dla twórców spektaklu staje się obrazem każdego domu, który budujemy tam, gdzie się zatrzymamy – choćby na krótki czas.   

 

fot. Bartek Warzecha

 

Spektakl bierze udział w 26. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jan Karow, Katarzyna Lemańska, Andrzej Lis, Kamila Łapicka, Michał Mizera, Jacek Sieradzki (przewodniczący), Sabina Zygmanowska.