wróć

Konferencja „100 lat teatru w Toruniu”

Z PRZYCZYN NIEZALEŻNYCH OD ORGANIZATORÓW TERMIN KONFERENCJI ULEGŁ ZMIANIE. O NOWYM TERMINIE POINFORMUJEMY NA STRONIE.

Zapraszamy wszystkich teatromanów i przyjaciół naszego teatru na Ogólnopolską Konferencję Naukową „100 lat teatru w Toruniu”, którą organizuje Zakład Dramatu i Teatru (Katedra Kulturoznawstwa, Uniwersytet Mikołaja Kopernika). Zainicjujemy nią obchody stulecia polskiej sceny dramatycznej w Toruniu, której historia rozpoczyna się 28 listopada 1920 r. premierą Zemsty Aleksandra Fredry w reż. Franciszka Frączkowskiego.

Jakich tematów możemy się spodziewać? Teatr toruński w PRL-u i po 1989 r., portrety najwybitniejszych reżyserów oraz aktorek i aktorów toruńskiej sceny, miasto jako kompleks performansów kulturowych – to tylko nieliczne z propozycji organizatorów.

Państwa uwadze szczególnie polecamy blok „Teatr jest nasz”, podczas którego pojawi się wiele wspomnień, anegdot, opowieści o tym, co dzieje się za kulisami, refleksji na temat widowni. Zachęcamy do aktywnego udziału w dyskusji. Państwa opowieść to część historii naszego wspólnego teatru.

Zachęcamy do wysyłania własnych propozycji badawczych. Organizatorzy proszą, aby  abstrakty wystąpień według załączonego formularza (do 1000 znaków) nadsyłać do 31 lipca 2018 r. na adres: 100latteatru@gmail.com.

Załączamy także szczegółową informację o konferencji.

Konferencja 100 lat teatru w Toruniu_informacja

Konferencja 100lat teatru_formularz zgłoszeniowy

Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej: ukaże się na niej pełen program konferencji.