Serdecznie zapraszamy młodzież w wieku 14-16 lat do udziału w warsztatach teatralno-dramaturgicznych do spektaklu „#ciemność” w reż. Tomasza Kaczorowskiego.

Tytuł: gdzie_jest_ciemno

Prowadzenie: Tomasz Kaczorowski, Mariusz Babicki, Katarzyna Peplinska

Termin: 12 – 15 lutego 2018 roku, w godz. 10.00-15.00 (z przerwami)

Ilość uczestników: 12

Wiek uczestników: 14-16 lat

W 2017 roku obchodziliśmy Rok Josepha Conrada. Co właściwie wiemy o tym pisarzu? Dlaczego „Jądro ciemności” wielu osobom kojarzy się z krótką, bardzo nudną lekturą? Jakie mity wokół niej narosły? Twórcy spektaklu zapraszają młodzież do udziału w warsztatach teatralno-dramaturgicznych, w czasie których chcą bliżej przyjrzeć się powieści. W „Jądrze ciemności” będziemy szukać inspiracji oraz przestrzeni do dyskusji na temat TU i TERAZ. Powieść Conrada jest bowiem o nas, o świecie, w którym żyjemy. Dzięki twórczym, teatralno-dramaturgicznym działaniom przekonamy się, że lektura nie musi być nudna. Otwieramy się bowiem na interdyscyplinarne zainteresowania młodych ludzi. Nie zabraknie inspiracji popkulturowych, filmowych (twórczość Francisa Forda Coppoli i Davida Lyncha) oraz muzycznych (The Doors, David Lynch). Efekty pracy zaprezentujemy podczas pokazu finałowego, który odbędzie się 15 lutego o godz. 17.00.

Wszystkich chętnych prosimy o przygotowanie krótkiego listu motywacyjnego, w którym określą, dlaczego chcą wziąć udział w warsztatach. Na ich podstawie prowadzący wybiorą grupę, którą zaproszą do udziału w projekcie. Zgłoszenia należy przesyłać na maila edukacja@teatr.torun.pl do 5 lutego 2018 roku.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Prowadzący:

Tomasz Kaczorowski

Pochodzi z Sopotu, reżyser i autor tekstów dla teatru. Absolwent Wiedzy o Teatrze na Uniwersytecie Jagiellońskim, studiował również reżyserię na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, obecnie student Filologicznych Studiów Doktoranckich na Uniwersytecie Gdańskim. Jako reżyser zadebiutował w Teatrze Współczesnym w Szczecinie autorskim spektaklem „Trollgatan. Ulica Trolli”, następnie wyreżyserował m.in. przedstawienie „Chimery Afanasjewa” w koprodukcji gdańskiej Miniatury i sopockiego Teatru na Plaży oraz polską prapremierę dramatu „Ty, Hitler” Kristo Šagora w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Jego głównym zainteresowaniem jest współczesna dramaturgia i spektakle dla młodzieży oraz edukacja teatralna z młodzieżą, nauczycielami i seniorami. Reżyserował też słuchowiska i czytania performatywne. Jest laureatem głównej nagrody w konkursie dramaturgicznym organizowanym przez Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku i Teatr Nowy w Krakowie za dramat „Las Villas” (premiera w reż. Piotra Siekluckiego: 23.09.2016) oraz III nagrody w 28. Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu za dramat „z czuba albo #byćjakzlatanibrahimović” (publikacja w 42. Zeszycie Nowych Sztuk dla Dzieci i Młodzieży); jego dramat „ConradMaszyna” dostał się do finału konkursu dramaturgicznego CONRAD.21-PRO organizowanego przez Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu. Jest uczestnikiem projektu Centrum Dramatu Najnowszego w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Mariusz Babicki

Reżyser, dramatopisarz, dramaturg, scenarzysta. Studiował na Akademii Teatralnej w Warszawie na wydziale aktorskim. Stypendysta krakowskiej, prywatnej szkoły teatralnej SPOT. Uczestnik Szkoły Dramatu Artura Pałygi (Teatr Polski w Bydgoszczy). Absolwent Wiedzy o Teatrze na Uniwersytecie Gdańskim. Współzałożyciel trójmiejskiej Grupy A.TAK! Pracował w takich teatrach jak m.in.: Teatr Współczesny w Szczecinie, Teatr Polski w Poznaniu, Teatr Miniatura w Gdańsku, Teatr im. Norwida w Jeleniej Górze, Teatr Lubuski w Zielonej Górze. Wielokrotnie nagradzany m.in.: trzykrotny półfinalista Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej, laureat nagrody publiczności podczas Festiwalu Dwa Teatry („Odysseuss Geron”), zdobywca głównej nagrody podczas 14. Ogólnopolskiego Przeglądu Monodramu Współczesnego („Potok”).

Katarzyna Peplinska

Pedagożka teatru, absolwentka wiedzy o teatrze oraz performatyki na Uniwersytecie Jagiellońskim, doktorantka w Katedrze Performatyki UJ. Od 2017 roku związana z Teatrem Horzycy, w którym zajmuje się promocją oraz edukacją teatralną. Pracuje także z dziećmi, seniorami i osobami z zaburzeniami psychicznymi. Jej teksty dla teatru („Uwodzeni”, „Katastronauci”) były zrealizowane w formie czytań performatywnych w Curie City w Warszawie. Współreżyserowała z Darią Kubisiak spektakl „Chór Performatyków”, który otrzymał wyróżnienie podczas Forum Młodej Reżyserii w 2016 roku. Absolwentka Studium Kultury Społecznej przy Instytucie Studiów Zaawansowanych w Warszawie.

Newsletter

Dowiedz się pierwszy/a o nowym repertuarze

Zapisz się na nasz newsletter, aby bez problemu zarezerwować bilety. Wyślemy Ci też informacje o innych wydarzeniach, jak "Niedziela w Teatrze" czy zwiedzanie. Wysyłamy mailing maksymalnie 2 razy w miesiącu.