Festiwal Debiutantów Archiwum 2013

Jury w składzie: Gabriela Muskała, Wojciech Majcherek i Marcin Wierzchowski przyznało następujące nagrody:

Najlepszy Debiut Reżyserski: Wojciech Urbański za przedstawienie „Marzenie Nataszy” z Teatru Powszechnego w Warszawie za wnikliwość w analizie światów bohaterek, umiejętność precyzyjnej pracy z aktorem oraz odwagę powściągliwej sztuki. 

Najlepsza Debiutująca Aktorkapierwsza nagroda – ex aeauo Anna Próchniak i Joanna Osyda za role w spektaklu „Marzenie Nataszy” z Teatru Powszechnego w Warszawie za wewnętrzną siłę, prawdę i dokumentalną ascetyczność w stworzeniu podwójnego portretu współczesnej nastolatki.

Drugą nagrodę za debiut w roli żeńskiejEdyta Ostojak za rolę Ester Pławner w „Korzeńcu” z Teatru Zagłębia z Sosnowca za naturalność, niewinność i intensywność sceniczną, dzięki którym stworzyła przejmujący portret dziewczyny, której w brudnym świecie udaje się zachować czystość.

Najlepszy Debiutujący AktorMariusz Cichoński za rolę XX w „Emigrantach” Teatru Łaźnia Nowa w Krakowie za wiarygodność, profesjonalizm aktorski, głęboką świadomość sceniczną i obronę granego przez siebie bohatera.

 

PROGRAM FESTIWALU

 

25.05.
Teatr Polski Wrocław „Blanche i Marie”, reżyseria: Cezary Iber 

Teatr KTO Kraków „Ślepcy”, reżyseria: Jerzy Zoń

26.05.  
Teatr im. Wilama Horzycy Toruń „Porucznik z Inishmore”, reżyseria: Ana Nowicka 

Teatr im. Jana Kochanowskiego Opole „Szczęśliwe dni/Komedia/Ostatnia taśma Krappa”, reżyseria: Paweł Świątek 

27.05.  
Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera Warszawa „Marzenie Nataszy”, reżyseria: Wojciech Urbański

Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego Kalisz „Przełamując fale”, reżyseria: Maciej Podstawny 

28.05.  
Teatr Łaźnia Nowa (Kraków) „Emigranci”, reżyseria: Wiktor Rubin

Teatr Bagatela (Kraków) „My w finale 2014”, reżyseria: Iwona Jera

29.05.  
Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza (Warszawa) „Freddie reż. Irmina Kant”, reżyseria: Agata Puszcz 

Teatr Zagłębia (Sosnowiec) „Korzeniec”, reżyseria: Remigiusz Brzyk 

30.05.  
Studio Teatralne KOŁO (Warszawa), „Kalino malino czerwona jagodo”, reżyseria: Igor Gorzkowski 

Teatr Polski im. Hieronima Konieczki (Bydgoszcz), „Wszyscy Święci”,reżyseria: Wojciech Faruga 

31.05.  
Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. Ludwika Solskiego (Kraków) „Przekleństwa niewinności”, reżyseria: Łukasz Zaleski 

Teatr Polski, Bielsko-Biała, „Proces”, reżyseria: Jacek Bała