Festiwal debiutantów 2011

Jury:

Krzysztof Globisz – aktor, prorektor PWST w Krakowie, przewodniczący

Anna R. Burzyńska – krytyk teatralny

Piotr Kruszczyński – reżyser

Najlepszy Debiut Reżyserski – Magdalena Miklasz za spektakl „Przemiana” z Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie, za trafne znalezienie oryginalnej formy dla metafizycznych treści zawartych w opowiadaniach Franza Kafki.

Najlepsza Debiutująca Aktorka – Julia Sobiesiak jako Greta w „Przemianie” w reżyserii Magdaleny Miklasz – Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie.

Najlepszy Debiutujący Aktor – Radosław Jamroż jako Billy w spektaklu „Koza, albo kim jest Sylwia” w reżyserii Katarzyny Adamik i Olgi Chajdas – OCH – TEATR w Warszawie, Fundacja Krystyny Jandy na Rzecz Kultury.

Doceniając walory spektaklu „Szyc” Teatru BARAKAH z Krakowa jury postanowiło przyznać jego twórcom nagrodę specjalną za stworzenie nowego miejsca na teatralnej mapie Polski.

 

Program festiwalu:

21 maja (sobota)

Teatr Współczesny (Warszawa), Antoni Czechow „Sztuka bez tytułu”, reżyseria: Agnieszka Glińska 
Debiut aktorski – Grzegorz Daukszewicz

Teatr Biuro Podróży (Poznań), „Planeta Lem” wg prozy Stanisława Lema, reżyseria: Paweł Szkotak, 

22 maja (niedziela)

Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej (Kraków), „Przemiana” wg Franza Kafki, reżyseria: Magdalena Miklasz
Debiut reżyserski – Magdalena Miklasz, debiut aktorski – Julia Sobiesiak (PWST)

Teatr Polski im. Hieronima Konieczki (Bydgoszcz), „Trzy siostry” wg Antoniego Czechowa, reżyseria: Paweł Łysak 
Debiut aktorski – Magdalena Łaska

23 maja (poniedziałek)

Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego (Radom), Michał Siegoczyński „2084”, reżyseria: Michał Siegoczyński 
Debiut aktorski – Aleksandra Bednarz

Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego (Wałbrzych), Aleksander Fredro „Zemsta”, reżyseria: Weronika Szczawińska 
Debiut reżyserski – Weronika Szczawińska

24 maja (wtorek)

Teatr Barakah (Kraków), Hanoch Levin „Szyc”, reżyseria: Ana Nowicka 

Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna (Kraków), Elfride Jelinek „Babel 2”, reżyseria: Maja Kleczewska 

25 maja (środa)

Teatr Współczesny (Szczecin), Jakub Roszkowski „Morze otwarte”, reżyseria: Marek Pasieczny 
Debiut aktorski – Maciej Litkowski

Teatr im. Stefana Jaracza (Łódź), Mariusz Bieliński „Nad”, reżyseria: Waldemar Zawodziński 
Debiuty aktorskie – Agnieszka Więdłocha, Krzysztof Wach

26 maja (czwartek)

Teatr im. Stefana Jaracza (Łódź), Jerzy Andrzejewski „Bramy raju”, reżyseria: Małgorzata Bogajewska 
Debiut aktorski – Tomasz Schuchardt

Och-teatr (Warszawa), Edward Albee „Koza, albo kim jest Sylwia”, reżyseria: Kasia Adamik i Olga Chajdas 
Debiut reżyserski – Kasia Adamik, debiuty aktorskie – Radosław Jamroż, Bartłomiej Topa

27 maja (piątek)

Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy im. Gustawa Holoubka, Mateusz Pakuła „Don Kiszot”, reżyseria: Maciej Podstawny 
Debiut reżyserski – Maciej Podstawny