Wszystkie materiały video dostępne będą na stronie Teatru na Facebooku oraz na kanale Scenoptikon na Vimeo.

Kabaret Loża Kopernika online. Program 8. Gdzie jest Yeti? odc. 02 | 22 maja godz. 20:00

Włochaty potwór nawiedził Toruń! Szczególnie upodobał sobie artystów, którzy są grupą podwyższonego ryzyka i szczególnej wrażliwości. Wszyscy schowali się w piwnicach. Gdzie jest Yeti? Gdzie kryje się futrzasty prześladowca?

Kabaret literacki Loża Kopernika, tworzony od 2017 r. w Teatrze Horzycy w kawiarni Wejściówka, przygotował dla Państwa program online.

Będzie to już ósmy program Loży. Zdecydowaliśmy się podzielić go na odcinki, z których każdy kolejny udostępniony będzie w kolejne pandemiczne piątki.

Zależy nam na pielęgnowaniu w sobie i w Państwu poczucia humoru i ironicznego spojrzenia na rzeczywistość. Wierzymy, że teraźniejszość szczególnie takiego podejścia wymaga. Że nasze nieco absurdalne teksty mogą pomóc w zbudowaniu nowej ścieżki myślenia, oderwanej od codzienności, a podążającej tropem… Yeti.

W odcinku pierwszym wystąpią: Małgorzata Abramowicz, Karina Krzywicka, Matylda Podfilipska, Julia Sobiesiak-Borucka, Paweł Kowalski oraz tradycyjnie przy fortepianie Igor Nowicki

Aranżacja muzyczna: Igor Nowicki
Montaż: Waldemar Dziomba
Autorzy tekstów: zespół
Opieka artystyczna: Paweł Paszta

Krzyżacy od kulis | 24 maja godz. 19:00

Oto kolejna niespodzianka związana z plebiscytem na ulubiony spektakl naszych widzów, w którym “Krzyżacy” zremisowali z “Samotnym Zachodem”.

Zapraszamy na wieczór, podczas którego aktorki, aktorzy i inni twórcy pracujący przy “Krzyżakach” podzielą się z Państwem wspomnieniami i anegdotami związanymi z pracą nad spektaklem. Ich historie będą zilustrowane fragmentami przedstawienia.

Informacje o spektaklu:

Henryk Sienkiewicz “Krzyżacy”
Adaptacja: Radosław Paczocha
Reżyseria: Michał Kotański
Scenografia: Magdalena Musiał
Kostiumy: Arek Ślesiński
Muzyka: Lubomir Grzelak
Ruch sceniczny: Cezary Tomaszewski
Światło: Damian Pawella

Udział biorą: Aleksandra Bednarz (do 02.2018) / Joanna Rozkosz (od 02.2018), Maria Kierzkowska, Anna Romanowicz-Kozanecka, Julia Sobiesiak, Mirosława Sobik, Jolanta Teska, Agnieszka Wawrzkiewicz, Jarosław Felczykowski, Łukasz Ignasiński, Paweł Kowalski, Tomasz Mycan, Niko Niakas, Maciej Raniszewski, Paweł Tchórzelski, Michał Marek Ubysz, Arkadiusz Walesiak, Grzegorz Wiśniewski, Bartosz Woźny, Bartosz Zaczykiewicz

Nagrody: Jarosław Felczykowski, za rolę Maćka z Bogdańca, został wyróżniony Nagrodą UMK dla autora największego wydarzenia artystycznego sezonu 2015/2016 w Teatrze im. Wilama Horzycy.

Teatr w czasach pandemii – szanse i zagrożenia działań online | 26 maja godz. 18:00

Transmisje spektakli, udostępnianie archiwów, czytanie poezji i bajek dla dzieci – teatry zeszły do internetowego podziemia i nie przestają działać.

A jakie jest Wasze zdanie na temat sztuki w Internecie i działania teatrów online?
Jakie nowe możliwości daje ta sytuacja, a czego Wam brakuje?
Czy przestrzeń Internetu może zastąpić teatralną scenę?

Zapraszamy Was do rozmowy, w której poszukamy odpowiedzi na pytania krążącego wokół zagadnienia teatru w sieci.

Do udziału w dyskusji zachęcamy w widzów Teatru Horzycy, a w szczególności młodzież i seniorów, gdyż jest to pierwsze spotkanie w ramach międzypokoleniowego projektu „Młody Teatr”.

Chętnych prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres: k.pagowska@teatr.torun.pl

Więcej o informacji o projekcie: http://teatr.torun.pl/edukacja-i-projekty/13079-2/

Formuła spotkania:

1. Dyskusję współtworzą jej uczestnicy – nie ma tu zaproszonych gości czy ekspertów/-ek – głos każdego widza jest jednakowo ważny.

2. Dyskusja odbywa się na platformie ZOOM – aby wziąć w niej udział trzeba pobrać i zainstalować bezpłatną aplikację na wybranym urządzeniu (telefon, komputer)
Oto link: https://zoom.us/support/download

3. Nad przebiegiem spotkania czuwa moderatorka, która wyznacza tematy dyskusji oraz stara się włączyć wszystkich uczestników.

4. Dyskusja opiera się na wzajemnym szacunku do odmiennych poglądów. Nie ma jednej, dobrej odpowiedzi na stawiane pytania, a tym spotkaniem chcemy poznać jak najwięcej różnych perspektyw.

17.45 – 18.00 – rozgrzewka techniczna (jeśli macie Państwo wątpliwości związane z obsługą aplikacji, w tym czasie będzie można je rozwiać)

18.00 – 18.10 – powitanie, ustalenie zasad i przebiegu dyskusji

18.10 – 19.15 – dyskusja

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Newsletter

Tylko ciekawe wiadomości

Zapisz się na nasz newsletter. Wysyłamy wiadomości z nowym repertuarem i nowościami w ofercie teatru, a także atrakcyjnymi zniżkami.