Fot. Mateusz Muszyński 

TEMAT: DOM PRZESTRZEŃ MIASTA

Termin: 3 marca godz. 12.00 – 13.00

Miejsce: KULTURHAUZ, ul. Poniatowskiego 5

Prowadzenie: Judyta Berłowska, Aleksandra Żurawska  Marta Lewandowska, Nika Tarnowska

Warsztaty bezpłatne. Obowiązkowe wcześniejsze zapisy na: edukacja@teatr.torun.pl.

Ilość uczestników: 15/jedna grupa

Zapisy będą przyjmowane do 1 marca.

Co to jest dom?

Warsztat dla dzieci  w wieku 5-9 lat

Czym jest miasto? Co jest w nim najładniejsze? Czego w mieście nie może zabraknąć? Co najbardziej w mieście lubisz? A czym jest dla Ciebie dom? W przestrzeni warsztatów znajdziemy wiele różnych sprzętów, które zainspirują nas do  wcielenia się w role architektów i projektantów miasta. Będzie kolorowo i twórczo! 

Miasto – tworzysz jego historię.

Warsztat dla dzieci w wieku 10-13 lat

Zamknij oczy i wsłuchaj się w miasto… O czym szepczą jego mury? Co jest zapisane w miejskich księgach? Jakie postaci je zamieszkują? O jakiej przyszłości miasto marzy? A Ty? Jaka jest Twoja historia? Podczas warsztatów spotkamy się z przeszłością i teraźniejszością Torunia. Sięgniemy do legend i inspirujących opowieści. Ważne są dla nas historie uczestników, których zaprosimy do ich zapisania lub narysowania. Spojrzymy także w przyszłość, dzieląc się marzeniami i zastanawiając się, jakie będzie nasze miasto,

Judyta Berłowska

Absolwentka wiedzy o teatrze na Akademii Teatralnej w Warszawie (licencjat w 2011 r.), oraz Wydziału Reżyserii Dramatu w krakowskiej PWST (magister w 2016 r); asystentka Agnieszki Glińskiej i Barbary Wysockiej; laureatka Forum Młodej Reżyserii 2014 (Grand Prix) za pracę reżyserską „Bez ojcowizny” na podstawie „Płatonowa”. Debiutowała spektaklem „Hotel Kijów” w Teatrze Barakah w Krakowie. Jako dyplom zrealizowała „Wyprawę czarownic” – spektakl dla młodzieży gimnazjalnej – na podstawie powieści T. Pratchetta w Teatrze Norwida w Jeleniej Górze. Wielokrotnie pracowała z dziećmi i młodzieżą jako wychowawca oraz instruktor teatralny. Interesuje się pedagogiką teatralną i terapią przez teatr.

Aleksandra Żurawska

Absolwentka scenografii krakowskiej ASP, scenograf, kostiumograf, rysownik. Jako scenograf filmowy pracuje od 2010 roku. Filmy z jej scenografią wyróżniane były na wielu festiwalach w Polsce i za granicą „Barbakan” Rio De Janeiro Międzynarodowy Festiwal Filmów Curta Cinema-Nagroda dla najlepszego filmu fabularnego, Berlin Międzynarodowy Festiwal Filmów „Interfilm”-„Best European Talent Award”, „Kiedy Ranne wstają zorze”: 2012 Gdynia Film Festival – Nagroda Jury dla Najlepszego Filmu w konkursie „Młode Kino Polskie”, „Pan od Historii” Warszawa Festiwal Młodego Kina „Piękni Dwudziestoletni” Nagroda Publiczności oraz dla Studia Munka (Circus Maximus, Sandland). Jej współpraca z Judytą Berłowską zaowocowała projektami scenografii teatralnych do „Wizyty starszej pani”, „Rosenkrantz i Guildernstern nie żyją” (praca dyplomowa ze scenografii) oraz do spektaklu „Bez ojcowizny” (Grand Prix Forum Młodej Reżyserii 2014). Realizowała również scenografię do spektaklu dyplomowego Judyty Berłowskiej „Wyprawa czarownic” w Teatrze Norwida w Jeleniej Górze.

Marta Lewandowska

Absolwentka polonistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (specjalność teatrologiczna), członek Stowarzyszenia Pedagogów Teatru. Od 2005 roku związana z Teatrem im. Wilama Horzycy w Toruniu, gdzie pełni funkcję koordynatora pracy artystycznej i pedagoga teatru. Prowadziła w teatrze projekt TiSZ (Teatr i Szkoła) polegający na rocznej współpracy teatru i konkretnej szkoły oraz warsztaty do spektakli z repertuaru teatru. Uczestniczyła w wielu przedsięwzięciach Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie: TISZ ANEX, TISZ, Szkoła Pedagogów Teatru, Teatroteka Szkolna.

Nika Tarnowska

Projektantka graficzna w Teatrze Horzycy w Toruniu, absolwentka edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych na Wydziale Sztuk Pięknych UMK oraz Akademickiego Kursu Typografii na UKSW w Warszawie. Współprowadziła warsztaty na Toruńskim Festiwalu Nauki i Sztuki oraz na Międzynarodowych Warsztatach Niepokoju Twórczego Kieszeń Vincenta w Poznaniu.

Newsletter

Tylko ciekawe wiadomości

Zapisz się na nasz newsletter. Wysyłamy wiadomości z nowym repertuarem i nowościami w ofercie teatru, a także atrakcyjnymi zniżkami.