Audiodeskrypcja

Teatr Horzycy jest miejscem otwartym na szerokie grono odbiorów. To przyjazna przestrzeń, do której chce się wracać. W lutym 2018 roku  uruchomiono w Teatrze audiodeskrypcję, która ułatwia odbiór spektaklu osobom z dysfunkcjami wzroku. W czasie spektaklu audiodeskrypcyjnego, lektor opowiada o warstwie wizualnej dzieła (np. wyraz twarzy aktorów, mowa ciała, kostiumy…), co pozwala osobom niewidomym i słabowidzącym podążać za akcją sztuki. Pierwszy spektakl z audiodeskrypcją „Nieskończona historia” w reż. Małgorzaty Warsickiej odbył się 1 lutego, o godz. 19.00 na Dużej Scenie. Powstanie audiodeskrypcji było możliwe dzięki współpracy z Fundacją „Nieograniczona” im. Bogny Olszewskiej.  

Drugim spektaklem z audiodeskrypcją w naszym repertuarze był „9 x John L.”. Za audiodeskrypcję dziękujemy Fundacji Kultury Bez Barier. 

 W 2019 roku Teatr realizuje projekt „Oczy otwarte – spektakle z audiodeskrypcją i warsztatami” dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Fundacji Promocji Kultury oraz ze środków z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego. 

Opracowano audiodeskrypcję do spektakli:

„Natan mędrzec”,

„Dziadek do orzechów. Nowe historie”,

„Wróg się rodzi”.

W październiku 2019 zostanie opracowana audiodeskrypcja do spektaklu „Hamlet”.

         

 

Najbliższy spektakl z audiodeskrypcją: „Wróg się rodzi”, 22 września br., godz. 18.00, duża scena.

Prosimy o zgłoszenie w Biurze Obsługi Widzów potrzeby skorzystania z audiodeskrypcji do 12 września br.