„Młody Teatr” to projekt, który łączy teatr, edukację kulturalną i animację kultury – opiera się na angażowaniu widzów jako pełnoprawnych współtwórców oferty edukacyjnej i artystycznej Teatru Horzycy. Jego koncepcja powstała w oparciu o potrzeby i pomysły młodzieży oraz seniorów – grup, którą chcą aktywnie uczestniczyć w życiu Teatru.

Projekt zakłada szereg artystycznych inicjatyw integrujących międzypokoleniową społeczność oraz pozwalających na wspólne świętowanie 100-lecia Teatru. W trakcie trzech lat twórczych działań uczestnicy stworzą autorskie spektakle, wezmą udział w cyklicznych warsztatach, zorganizują wieczory performatywne, akcje happeningowe, dyskusje, występując w roli uczestników, twórców, artystów, producentów i PR’owców. Chcemy budować poczucie, że Teatr jest otwarty na młodych i seniorów, może być miejscem rozwoju i spędzania czasu, a nie jedynie sporadycznego kontaktu ze sztuką.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Newsletter

Tylko ciekawe wiadomości

Zapisz się na nasz newsletter. Wysyłamy wiadomości z nowym repertuarem i nowościami w ofercie teatru, a także atrakcyjnymi zniżkami.

zapisz się