wróć

„Dziadek do orzechów…” wraca na scenę. Promocja na bilety!

28 i 29 lutego oraz 1 marca o godz. 19:00 na scenę wraca „Dziadek do orzechów. Nowe historie” w reżyserii Darii Kopiec. Bilety w promocyjnej cenie 20 zł można kupować online i rezerwować telefonicznie lub osobiście.

Link do biletów:
http://bit.ly/Dziadek28lutego
http://bit.ly/Dziadek29lutego
http://bit.ly/Dziadek01marca

 

Z „Dziadka do orzechów” tu tyle, ile trzeba do przywołania hoffmannowskiego klimatu i atmosfery grudniowych świąt. Ale prawdziwym tematem tego spektaklu są w ogromnej mierze spisane przez Martynę Lechman problemy i tragedie zwykłych ludzi, mieszkańców Torunia, córek maltretowanych przez matki, sióstr molestowanych przez braci; po trosze też wzbogacone i przez aktorów, którzy nam te ich historie
opowiadają”. 

– pisze w recenzji Anita Nowak. 

Rezerwacje:
tel.: 56 622 55 97
56 622 30 70

Twórcy spektaklu „Dziadek do orzechów. Nowe historie”, zainspirowani motywami z książki E.T.A Hoffmanna, zabierają widzów w podróż do krainy, w której fikcja miesza się z dokumentem. Nie jest to magiczny, słodki Disneyland. To miejsce, w którym doświadczymy zarówno tego, co trudne, jak i tego, co daje siłę i nadzieję – spotkania z drugim człowiekiem. Na scenie obok aktorek i aktorów Teatru Horzycy wystąpią seniorzy. To właśnie z nimi spotkają się postaci Hoffmannowskiego opowiadania. 

 

fot. Wojtek Szabelski