wróć

„Dziadek do orzechów. Nowe historie” – premiera studencka z debatą!

24 stycznia, o godz. 18.00 zapraszamy na premierę studencką spektaklu „Dziadek do orzechów. Nowe historie” w reżyserii Darii Kopiec.

Po okazaniu ważnej legitymacji studenci mogą kupić bilety w promocyjnej cenie 15 zł. Liczba promocyjnych biletów ograniczona. Warto już teraz zadzwonić do Biura Obsługi Widzów (tel. 56 622 55 97; 56 654 90 74) lub kasy Teatru (tel.: 56 622 30 70).

Po spektaklu odbędzie się debata „Czy w teatrze wszystko wolno?”.

Czy cel w sztuce uświęca środki? Czy sztuka może prowokować, obrażać i przekraczać kolejne granice? Czy twórcom wolno więcej, ponieważ stoją za nimi piękne idee? Jakie jest Państwa zdanie na ten temat?

W dyskusji wezmą udział: Elżbieta Chrulska oraz Tomasz Cebo. Spotkanie poprowadzi Grzegorz Giedrys.

Elżbieta Chrulska – dr nauk humanistycznych, absolwentka UMK. W ramach MISHu ukończyła filologię klasyczną i polską o specjalizacji teatrologicznej. W czasie studiów związana jako aktorka i reżyserka z teatrem studenckim Perpetuum Mobile. Ukończyła krakowskie Pracownie Dilettante – teatr w ruchu (Małopolski Instytut Kulturalny i Teatr Figur Kraków) oraz Szkołę Profesjonalnego Coachingu w Instytucie Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego w Krakowie. Obecnie animator kultury w Domu Muz w Toruniu i Stowarzyszeniu Inicjatyw Kulturalnych Tartak, koordynatorka i animatorka projektów kulturalnych i teatralnych.

Tomasz Cebo – animator kultury, artysta muzyk, performer i malarz, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (Wydział Malarstwa), uczestnik półfinału telewizyjnego show Must Be The Music. Porusza się w obszarach audioinstalacji, dotyka problemów czasoprzestrzeni w kontekście dźwięku jako ruchu powietrza, tworzy spektakle dźwiękowe. Współtworzył projekt realizatorsko-producencki NRD RECORDS z Łukaszem Milewskim, duet trip-hopowy z Mają Koman oraz interdyscyplinarny projekt INSTYTUT B61 ( gdzie współpracował  min. z Katarzyną Groniec, Mariuszem  Lubomskim, braćmi Waglewskimi, Organkiem ). Współtworzył wraz z dziećmi zespół muzyczny GANG MA STYLA, którego był reżyserem i założycielem. Prowadzi warsztaty edukacyjne z obszarów dźwiękowo-głosowych.

Grzegorz Giedrys – dziennikarz, poeta. Absolwent polonistyki UMK w Toruniu. W latach 1998-2004 pracował przy powstawaniu kwartalnika literackiego „Undergrunt”. Wiersze, prozę i artykuły krytyczne publikował m.in. w „Kartkach”, „Lampie”, „Lewą nogą”, „Odrze  „Tytule”. Pracuje w toruńskiej redakcji „Gazety Wyborczej” W marcu 2006 r. Teatr Wiczy wystawił sztukę na podstawie jego dramatu „Instant”.

Czy w teatrze wszystko wolno? – to pytanie prowokacyjne, które, mamy nadzieję, wywoła gorącą i ważną dyskusję.

Premiera studencka „Dziadek do orzechów. Nowe historie”

24 stycznia (czwartek), godz. 18.00, duża scena

Debata rozpocznie się o godz. 20.00 w foyer I piętra. Wstęp wolny.

 

fot. Wojtek Szabelski