wróć

Czytanie. Reportaż. Marcin Kącki

10 czerwca (poniedziałek), godz. 19.00

Plac przed Teatrem im. Wilama Horzycy

Zapraszamy na spotkanie z autorem oraz czytanie fragmentów ze zbioru reportaży „Poznań. Miasto grzechu” i powstającej właśnie książki o Oświęcimiu.

Marcin Kącki z dociekliwością i pasją wyszukuje oraz opisuje sprawy, o których wielu wolałoby milczeć. W książce „Poznań. Miasto grzechu” autor tworzy niejednoznaczny portret stolicy Wielkopolski i odkrywa przed czytelnikiem jej mroczne strony. Studium miasta staje się studium zła, którego zalążek tkwi w każdym z nas. Kącki opisuje konsekwencje  przemocy seksualnej dyrygenta Poznańskich Słowików, Wojciecha Kroloppa, drąży sprawę arcybiskupa Juliusza Paetza oskarżonego o molestowanie kleryków i księży oraz pyta o to, czym jest „poznańskość”.

Podczas spotkania usłyszymy także przedpremierowo fragmenty z powstającej właśnie książki o Oświęcimiu.

Spotkanie z autorem poprowadzi Wojciech Spirewski.

Marcin Kącki – reporter „Dużego Formatu”, zajmuje się dzienni­karstwem śledczym, społecznym i historycznym. Zdo­bywca tytułu Dziennikarza Roku w konkursie Grand Press (2007), autor książek reportażowych, w tym nominowanej do nagrody Nike „Białystok. Biała siła, czarna pamięć”, w której pyta o korzenie nacjonalizmu w Polsce i nieprzerobioną pamięć o Zagładzie, współautor dramatu „Mesjasze” w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu, autor scenariusza spektaklu „Wróg się rodzi” w Teatrze Horzycy.

Organizator wydarzenia : Centrum Kultury Dwór Artusa

Współorganizatorami wydarzenia są Teatr im. Wilama Horzycy oraz Fundacja Eduprojektor.